Zobacz pełną wersję : Zmieniarka


+RAFAŁ+
25-03-2004, 18:11
Jak juz moze wiecie bede mial Forda Fusion. Niestety bedzie miał odtwarzacz kasetowy FORD ICE 3500 gdyz gdybym chcial cd to samochod bylby dopiero w maju a dodatkowo zaplacilbym za niego troche wiecej kasy przez wejscie PL do UE(tak przynajmniej twierdzil sprzedawca). Moje pytanie dotyczy zmieniarek samochodowych. Nie znam sie na sprzecie audio wiec prosze was o pomoc. Jak dziala zmieniarka? Czy mozna ja podlaczyc do takiego radia? HELP!!

Jacek
25-03-2004, 18:49
Zmieniarka to taki odtwarzacz CD, do ktorego mozesz wlozyc kilka plyt. U Forda standardem jest szesc CD. A wogole bywaja tez i pojemniejsze.
Spytaj w salonie, czy to radio ma sterowanie zmieniarka. Jesli ma, to OK. Trzeba dokupic zmieniarke i kabel do polaczenia jej z radiem i OK.
Zmieniarke najczesciej montuje sie w bagazniku, wiec zmiana plyt w trakcie jazdy jest nieco utrudniona... ;)
Po podlaczeniu radio uzyska nowe funkcje, tzn. bedzie mozna wybrac plyte, utwor, itd - jak w radiu z CD.

A tak wlasciwie, to ja bym z rezerwa podchodzil do salonu, gdzie opowiadaja takie glupoty.

+RAFAŁ+
25-03-2004, 20:14
Dzięki. Spróbuje sie czegoś dowiedzieć, ale podobno sa odtwarzacze do ktorych nie mozna podlaczyc zmieniarki. Jak bede juz cos wiedzial to poinformuje. Moze ktos tez bedzie mial ten problem.

A tak na marginesie to czym rozni sie ice 4500 od ice 6006?

Jacek
25-03-2004, 20:55
Dzięki. Spróbuje sie czegoś dowiedzieć, ale podobno sa odtwarzacze do ktorych nie mozna podlaczyc zmieniarki.
Tak, problem polega na tym, ze radio musi posiadac wejscie na kabel od zmieniarki oraz mozliwosc sterowania nim. Nie wszystkie radia to maja.
Nie chcialbym Cie martwic, ale wlasnie sprawdzilem - do modelu Ford 3000 nie mozna podlaczyc zmieniarki. Jest to model, ktory mozna zamontowac np. w Escorcie, Focusie, Mondeo, itd. Twoj to juz nowszy model, pasujacy (na razie) tylko do Fiesty i Fusiona. Niemniej koniecznie zadzwon lub podjedz do salonu i sie dokladnie dopytaj o podlaczenie zmieniarki. Jak okaze sie, ze jest cos nie tak, to po prostu zrob porzadna awanture.
Jeszcze nie slyszalem o takiej bzdurze, ze jak zechcesz radio na CD to musisz iles tam dluzej czekac na samochod. Przeciez oni te radia maja na serwisie w normanej sprzedazy!
Na moj gust sprzedajacy w salonie po prostu perfidnie Cie oszukal. Mysle, ze nawet teraz jak dobrze powalczysz (rozmowa z kierownikiem, szefem, prezesem) to sa w stanie bez problemu Ci to zmienic. A wymiana takiego radia to kilka minut.
I nie boj sie pytac o wszystko, a w razie koniecznosci poprosic o rozmowe z przelozonym. Nawet nie wiesz, jak to dziala na takich "szarych" pracownikow. A prezes/dyrektor to tez czlowiek. Wydajesz u nich tyle kasy, ze mozesz naprawde bez skrepowania domagac sie swego.

Jak bede juz cos wiedzial to poinformuje. Moze ktos tez bedzie mial ten problem.
Napisz napisz, sam jestem ciekaw.

A tak na marginesie to czym rozni sie ice 4500 od ice 6006?
6006 to radio z CD i wbudowana zmieniarka, tzn wielkosc radia jest taka sama jak innych, ale mozesz wlozyc do 6 plyt CD i w trakcie jazdy je odsluchiwac. Jest to na pewno bardzo wygodne, niemniej jakos nie jestem przekonany co do trwalosci tego rozwiazania.

+RAFAŁ+
26-03-2004, 06:08
Napisze jak powiedzial sprzedawca(oczywiscie mniej wiecej :) )

Powiedzial ze oni maja baze dostepnych samochodow. Z konfiguracji jaka ja chcialem nie bylo zadnego modelu gdyz we wszystkich brakowalo alufelg i CD. Pytam sie wiec goscia czy nic sie nie da w nich zmienic. Powiedzial ze to niemozliwe. Ja spytalem go czy moge pozniej w slonie wymienic a on mowi ze ooczywiscie tylko bede musial zaplacic 1500 zł :shock:

To prawda co on mowil czy jakis marny kit mi wcisnal?

Jacek
26-03-2004, 10:43
Aha, no troche to zmienia sprawe.
Ale wiesz, to jakies knoty w tym salonie pracuja...
Co do ceny faktycznie - tak wynika ze starego cennika (bo juz jest nowy), ze za zmiane na 6006 musisz doplacic 1500pln, za alufelgi (pakiet promocyjny "prestige") 1400pln.
Tylko ze oni to wszystko maja na serwisie, dlatego powiedzial, ze mozesz podjechac po zakupie. Wiec nie rozumiem jakim cudem mialbys czekac na auto dluzej... Przeciez to dla nich interes (te radia 6006 to oni kupuja po jakies 1000pln...).
Wiesz, szkoda ze nie targowales sie z nimi przy zakupie. Teraz to juz troche pozno, ale powiem Ci, ze spokojnie mogles utargowac radio ICE 4500.
Jedyna szansa - jesli nie dotrzymaja terminu umowy, powiedz ze albo cos w zamian (lepsze radio) albo prosisz o zwrot zaliczki.

+RAFAŁ+
26-03-2004, 13:55
Tzn gość mowił o tym że ten egzemplarz jest tak zmontowany fabrycznie i nie mozna juz nic w nim zmienic. Targowac sie oczywiscie targowalem. Komplet kol zimowych mam za free :)

Jacek
26-03-2004, 20:44
Dalej twierdze, ze ten pracownik salonu jest dziwny.
Dowiedz sie, czy Twoje radyjko bedzie obslugiwalo zmieniarke - jezeli wciaz chcesz ja montowac... ;)

+RAFAŁ+
26-03-2004, 20:45
Ma ktos moze radio ICE 3500? Czy jest na nim przycisk"CD"?

florek
27-03-2004, 08:49
Moze taka polityka

W moim przypadku nie bylo problemu ze zmiana radia (mimo ze auto fabrycznie mialo 3500) po prostu doplacilem "na serwisie" 600 PLN i w aucie znalazl sie 4500. Co ciekawe CD zepsulo sie po przejechaniu 20 km, wczoraj cale radio zostalo wymienione na nowe.

Serwis musi miec radia na wymiane bo nie zajmuja sie naprawa elektroniki...

MF

florek
27-03-2004, 08:52
Nie mam 3500 ale mam folder reklamowy Fusiona i w nim jest zdjecie, niestety nie ma przycisku CD ani mute (czyli nie da sie wyciszyc radia przyciskiem choc serwis twierdzil ze da sie kabelkiem z zestawu GSM)

MF

+RAFAŁ+
27-03-2004, 19:48
Czyli kiepska sprawa ze zmieniarka :(. Kablem GSM powinno dac sie wyciszyc bo ojciec w Focusie ma zestaw glosnomowiacy i radio sie wycisza gdy ktos dzwoni.

kf
21-04-2004, 18:21
[quote="+RAFAŁ+"]Dzięki. Spróbuje sie czegoś dowiedzieć, ale podobno sa odtwarzacze do ktorych nie mozna podlaczyc zmieniarki. Jak bede juz cos wiedzial to poinformuje. Moze ktos tez bedzie mial ten problem.


Właśnie, właśnie - wiadomo już coś na temat podłączenia zmieniarki pod 3500 lub 4500 ?