Zobacz pełną wersję : mam super problem z układem chłodzenia


cygan17
28-01-2006, 08:39
Mam problem z chłodzeniem co to może być.
Co zauważyłem!!
1 Ubytek płynu chłodniczego w zbierniczku wyruwnawczym.
- poprostu dolałem ok litra i było ponad stan ale pojawia się drugi problem.
2.Odpalam silnik a tu nic sie nie dzieje w zbiorniczku powinno przelewać płyn ,chodzi mi o wąż z powrotem cieczy chłodzącej.
macam węze a tu wszystki węże miękie i ciepłe czyli niema podciśnienia ale jakiś płyn tam jest ale za to w jednym z węzy takie cisnienie że wąż puchnie to w wężu wychodzącym ze zbioprniczka do chłodnicy pierwszy wąż połączony między zbierniczkiem a układem .

za dwa dni jade do pracy ponad sto kilometrów w jedną strone proszę pomuście co to może być czy to pompa wodna?

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Przepraszam wszystkich ale to chyba na zbyt wczesny allarm podniosłem bo chyba jestem nad wrażliwy . Konsultowałem sie z mechanikiem i stwierdził że jest wszystko ok bo układ chłodzenia we Fieście jak kolega sugerował jest nadciśnieniowy i węże mają być twarde ale kazał zasłonić mi chłodnice jakimś kartonem i upewnić sie w czasie jazdy czy chłodnica sie zagrzeje bo przy - 25 stopniach chodzi na małym obiegu a wtedy nie przechodzi przez chłodnice jak sie nie mylę i faktycznie ten wąż może deczko przymarzł ale nie będe go grzał farelką tylko sprubuje go troszke dogrzać (silnik ma sie rozumieć)

JoeMix
28-01-2006, 08:54
2.Odpalam silnik a tu nic sie nie dzieje w zbiorniczku powinno przelewać płyn ,Tak, ale dopiero na gorącym silniku chyba...

macam węze a tu wszystki węże miękie i ciepłe czyli niema podciśnieniaNo nie ma, bo jak by było to by węże były pozapadane do środka - ukląd we Fiestach jest nadciśnieniowy czyli w zasadzie węze powinny być twarde...

w jednym z węzy takie cisnienie że wąż puchnie to w wężu wychodzącym ze zbioprniczka do chłodnicy pierwszy wąż połączony między zbierniczkiem a układem .Prawdopodobnie coś przymarzło w środku - rozgrzej delikanie weże suszarką - tak aby na całej długości dały się ścisnać ręką (najpierw odkręć korek na zbiorniczku) - jak rozmrozisz to odpal auto, i zobacz co się bedzie działo

za dwa dni jade do pracy ponad sto kilometrów w jedną strone proszę pomuście co to może być czy to pompa wodna?Raczej to nie pompa, bo wtedy silnik by się bardzo grzał, a wszystkie węze by pozostawały chłodne - jak na pracującym silniku masz ciepłe powietrze w środku to znaczy ze w ukłądzie jest na tyle płynu i jest na tyle ruch cieczy ze silnika za szybko nie przegrzejesz, a jeśli nawet to zobaczysz to na wskaźniku na desce - bedzie szedł szybko do góry na czerwone pole...

w/g mnie zamarzł Ci płyn w węzu dołączajacym zbiorniczek wyrównawczy do ukłądu.

Skolmi
28-01-2006, 09:20
cygan17 zmień treść tematu!