Zobacz pełną wersję : Komputer(modul)z Silnika 1,2 bedzie pasowal do silnika 1,3?


kolekkk
01-02-2006, 09:43
Podobnie jak w Temacie....

Otoz mam ulamany delikatnie jeden krawedz kosci na module, na desce rozdzielczej w zegrarach swieci mi sie lampka silnika... domyslam sie ze to przez to jest spowodowane...
Wlasciwie nic bym nie ruszal, ale motor 1,3 duratec (taki mam) po odpaleniu wchodzi na 3,5 tys obrotow i idzie do gory... po chwili spada na 2 tys i delikatnie moze jeszcze opadnie do 1,5... ale to sa wysokie obroty bo razem z tym idzie zuzycie paliwa.., a do tego Silnik nie pracuje rowno szarpie... momentami tak jak by sie dlawil i mial zgasnac, momentami slychac tak jak by ktorys wtrysk nie dawal paliwa, albo za duzo go jest bo szczela...

I chcial bym sie dowiedziec jakie jeszcze moga byc przyczyny... ze tak silnik dziwnie dziala i co jeszcze moze byc ze dioda z silnikiem swieci na zegarach.???

Mam Tez mozliwosc kupienia modulu ale z Silnika 1,2 duratec..., a ja mam 1,3? czy bedzie pasowal? (wydaje mi sie ze nie bardzo) ale chcial bym sie upewnic, a gdyby mi sie udalo znalezc modul od motoru 1,3 on musi miec takie same numery jak ja mialem? czy wystrarczy ze jest on od silnika 1,3 to bedzie dzialal....

Bardzo prosze o odpowiedz
i dziekuje z Gory pozdrrawiam

Skolmi
01-02-2006, 10:25
Ad. 1

Standardowa odpowiedź, to "wyczyść "krokowca".
http://forum.fordclubpolska.org/tematy1 ... t13244.htm (http://forum.fordclubpolska.org/tematy15/falowanie-obrotow-silnika-vt13244.htm)
Ale może mieć na to wpływ ta ułamana kość przy module, no i :wiście na świecącą
lampkę MIL. Trzeba niestety jechać do ASO i podpiąć pod komputer.



Ad. 2


Jasne, że nie będzie pasował.
Musi mieć te same numery, bo jest kilka wersji silników 1.3

kolekkk
01-02-2006, 10:51
Skolmi auto ma 3 miesiace, ma przejechane 1,7 tys km...
tak ze chyba nie bedzie wina "krokowca"
a po zapaleniu kontrolka z silnikiem mruga...
zapomnialem dopisac..

Skolmi
01-02-2006, 11:03
tak ze chyba nie bedzie wina "krokowca"

No więc dlatego napisałem "ale" :)

Pawel
01-02-2006, 19:15
auto ma 3 miesiace, ma przejechane 1,7 tys km...

Otoz mam ulamany delikatnie jeden krawedz kosci na module, na desce rozdzielczej w zegrarach swieci mi sie lampka silnika... domyslam sie ze to przez to jest spowodowane...
to cos ty robił :?: czy wszystko inne w zegarach działa |OK.

kolekkk
01-02-2006, 19:59
Auto jest Sciagniete, mialo uszkodzona maske blotnik i zderzak i chyba komputer...;/...