Zobacz pełną wersję : stukający pedał sprzęgła


sid
08-02-2006, 11:46
Witam,
Mam pytanie. Otóż przy wciskaniu pedału sprzęgła co pewien czas (ostatnio coraz częściej) coś się lekko blokuje i dopiero po "pstryknięciu" wchodzi dalej gładko. Sprzęgło bierze normalnie, dość wysoko. Blokowanie i "pstrykanie" pojawia się tylko na początku ruchu, tzn jeszcze bardzo wysoko. Wystarzy lekko nacisnąć, pstryknie, i dalej leci już gładko przez kilka razy, aż znowu w trakcie dalszej jazdy jakby zbiera się coś w rodzaju małego luzu na pedale sprzegła i znowu pojawia się ta lekka blokada. I znowu - pstryk i chodzi, i tak w kółko.
Jak sprawdzić, co to może być?
Nie jestem mechanikiem, a nie chcę z tym jechać od razu na warsztat, bo pewnie wymienią całą skrzynię biegów i dodatkowo kilka rzeczy...
Samochód to Fiesta 1,1 rocznik 95, przebieg 120tys, ostatnio jakieś 3 tys na m-c.
Z góry dzięki i pozdrawiam!

JoeMix
09-02-2006, 17:02
Na pedale sprzegła jest zespół zebatek (samonapinacz linki) - przyjrzyj mu się czy nie szwankuje...

sid
11-02-2006, 10:04
Dzięki. Ta faktycznie samonapinacz. W warsztacie chcą za to 80zł za część i 300 za robociznę. To dużo czy mało?

JoeMix
11-02-2006, 10:08
80 złotych za częsci to nie potrafię okreslić ale 300 za robocizne to w/g mnie bardzo dużo...

Sprawa zamyka się w odpięciu linki od skrzyni, zblokowaniu napinacza, zdjęciu pedała, wymienia zembatek, załozeniu pedała, zapięciu linki - małao roboty ale dużo nerwów - jak chesz mogę ci to opisac doklądnie...

Assan
11-02-2006, 11:12
W warsztacie chcą za to 80zł

Ileeeeeeeeeeeeee :shock: 25 :arrow: 35 PLN w sklepie
300 za robociznę.
Rozbój w biały dzień :!: Można to samemu zrobić nawet pod blokiem

Leon_SSJ
11-02-2006, 15:26
mialem to samo, nie wiem co do dokladnie bylo, od dzisiaj mam nowe sprzeglo i zupelnie inna jazda 8)