Zobacz pełną wersję : fiesta 2006


mareksr
10-02-2006, 21:36
mam pytanko czy silnik 1.3 fiesty z 2006 z obecnej promocji nie jest aby przestarzały i czy skusili byscie sie na ta okazje w salonie forda (a moze to wcale nie jest okazja)

Skolmi
10-02-2006, 21:55
Zależy co jest dla Ciebie synonimem przestarzałości?

Konstrucja jest z początku lat siedemdziesiątych :twisted:
Osiągami też nie grzeszy.
Z drugiej jednak strony relatywnie duża bezobsługowość - łańcuch rozrządu i popychacze hydrauliczne, małe spalanie. Do tego bezproblemowe zagazowanie. Wkrótce nawet w ASO.
Ja na duże przebiegi wziąłbym 1.3, na małe 1.25.

mareksr
11-02-2006, 18:59
dzieki za info to chciałem usłyszec

grzerg
12-02-2006, 10:39
Na większe przebiegi 1.3 ? a huczące łożysko w silniku 1.3 po cyklicznych 30tyś.
1.3 jest wyraźnie słabszy, głośniejszy i niewiele mniej paliwożerny. Przy tak dobrze zestrojonym zawieszeniu będzie Ci brakować mocy - a to czasem boli.
Czy to ważne, że lepiej się sprzedają na rynku wtórnym 1.25 ? raczej to nie jest bez znaczenia.
Jeszcze jeden fakt - najbardziej trwałe są silniki - japońskie, a 1.25 jest silnikiem mazdy - więc czy 1.3 fordowski będzie bardziej wytrzymałym ?

mareksr
12-02-2006, 16:40
no cóż juz zapóźno jestem juz uzytkownikiem fiesty 1.3 z 2006 zycie pokarze jaka ona jest w smaku :P

Skolmi
12-02-2006, 18:25
no cóż juz zapóźno jestem juz uzytkownikiem fiesty 1.3 z 2006 zycie pokarze jaka ona jest w smaku :P

No to możesz zmienić już profil :D
Gratuluję :)

mareksr
13-02-2006, 18:23
czy ktoś mółby dac jakiegoś linka do stronki jakiejs konkretnej o fiescie lub moze jakiegos pdf gdzie można by poczytac o silniczku itp. rzeczach
Konkretnie interesuje mnie model z silnikiem 1.3

grzerg
14-02-2006, 07:56
Gratulacje również ode mnie - ważne, że fiesta - masz model 2006 jak zrozumiałem - zwróć uwagę na przedni zderzak, konkretnie na cienki plastikowy czarny pasek pod zderzakiem, jest dosyć nisko i nieustannie nim haczę o zaspy śnieżne przy parkowaniu przodem. Odgłosy nie są zbyt miłe i mam wrażenie, że zaraz urwę zderzak. Planuję rozeznać sposób mocowania i na okres tak zaawansowanej zimy ściągać go, choć jeszcze nie wiem jak, może uda Ci się rozeznać sposób mocowania - nie mam kanału w garażu i stąd problem oceny wzrokowej.
Koniecznie załóż przednie chlapacze - kupiłem przez allegro za 90zł z wysyłką (ASO 130 + 40 założenie) montaż we własnym zakresie. Po tygodniu bez chlapaczy dostrzegłem już małe ślady po kamyczkach - więc po kilku latach ... tylne nie są konieczne - zderzak jest tam plastikowy.
Czy jadąc po drodze ściąga Twoje auto nieznacznie w prawo – standardowe pochylenie jezdni. Wpadłem w potężną dziurę i teraz wydaje mi się, że lekko mnie ściąga, ale jadąc po dwupasmowej na lewym ściąga lekko w lewo wiec raczej jest dobrze. (pewnie taka mała fobia). Sprawdź jeszcze ciśnienie w oponach – przebite jest zazwyczaj o 0.5 bar’a co zdecydowanie zmniejsza komfort jazdy.

pozdrawiam

mareksr
18-02-2006, 16:27
dzieki za rady potwierdzam chlapacze przód koniecznie trzeba niezauwarzyłem aby sciagało ale kurcze czy w waszych nowych autkach jest głośno bo mi sie wydaje ze mogli autko lepiej wyciszyc.A moze to jednostka 1.3 tylko chałasuje pozatym wydaje mi sie ze fiesta 1,3 jak dlamnie jadu ma dosć.
Pokazuje ile mozna przejechac na baku tylko czy to prawidłowe wskazania moze ktos przetestował????
Panowie pytanko ma ktoś cos o silniczku 1,3 zeby se poczytac w nim podobno jest łancuszek rozrzadu tak czy nie :shock:

Skolmi
18-02-2006, 17:19
Panowie pytanko ma ktoś cos o silniczku 1,3 zeby se poczytac w nim podobno jest łancuszek rozrzadu tak czy nie :shock:

Radzę czytać uważnie np. mój pierwszy post w tym temacie.

Jak chcesz coś wiedzieć o tym silniku to pytaj konkretnie.
Np. średnica zaworu ssącego? 34.97-35.23 :D

mareksr
18-02-2006, 20:16
Sorry Skolmi faktycznie niedoczytałem twojego postu ale mysle sobie ze łancuszek rozrzadu to chyba przezytek teraz to tylko paski chyba robią ale z drugiej strony to łancuszek sie nie urwie i wymiany chyba są rzadsze +- kto wie.
Pytanie na co zwrucic uwage w trakcie eksploatacji powiedzmy w pierwszym okresie np 2 lat co moze nawalic kazdy samochód ma swoje słabe strony .


Oby jeździł jak naj dłużej ;- daj boze

wojtula12
18-02-2006, 23:27
Witam
z tego co czytałem to silniki 1.3 są dość dobre a to że jest łańcuszek zamiast paska to nie ma większego znaczenia w prawdzie z paskiem trochę ciszej chodzi ale jak zakładają dobre łańcuszki to na pewno pewniejszy i bardziej żywotny. A jeżeli chodzi o usterki to ja wychodzę z założenie że nowy jak będzie sie miał popsuć to się popsuje-trzeba być zawsze dobrej myśli.
A co do wyciszenia to konstruktorzy z Forda faktycznie trochę zawalili ja mam 1.4 16V i przy ponad 4000 obr/min to już słychać silniczek dość dobrze mi generalnie to akurat nie przeszkadza tak bardzo bo lubię słyszeć jak mam coś pod maską ale wkurza mnie jak jadę np. po śniegu takim błotnym lub jakimś piachu i słyszę jak mi to wszystko po nadkolach wali to mam wrażenie jak bym miał jakąś dziurę w podłodze lub drzwi nie zamknięte zaznaczam ze mam nadkola.

t.wojtek
19-02-2006, 09:29
zwróć uwagę na przedni zderzak, konkretnie na cienki plastikowy czarny pasek pod zderzakiem, jest dosyć nisko i nieustannie nim haczę o zaspy śnieżne przy parkowaniu przodem. Odgłosy nie są zbyt miłe i mam wrażenie, że zaraz urwę zderzak. Planuję rozeznać sposób mocowania i na okres tak zaawansowanej zimy ściągać go, choć jeszcze nie wiem jak, może uda Ci się rozeznać sposób mocowania - nie mam kanału w garażu i stąd problem oceny wzrokowej.
pozdrawiam
Witam (to mój 1-szy raz tutaj),
Ten cienki pasek mocowany jest na coś, co najbardziej kojarzy mi się ze zszywkami tapicerskimi plus wypustki w plastiku powyżej - wiem, bo mój leży w garażu ;-)

Skolmi
19-02-2006, 09:46
teraz to tylko paski chyba robią

Nie chcę mi się sprawdzać, ale chyba wszystkie odmiany TDCI w Mondeo są na łańcuchu,
do tego jeden z nowych benzynowych i 2.5 V6 "od zawsze".

Pytanie na co zwrucic uwage w trakcie eksploatacji powiedzmy w pierwszym okresie np 2 lat

Ja miałem nieznaczny wyciek, a raczej pocenie z pod wtryskiwacza, zlikwidowany w ASO.


Co Wy z tym plastikiem :) Uważać trzeba, a nie narzekać :D
A w tygodniu powinna się pojawić nowa porada
w "Poradach" pt. "demontaż tylnego zderzaka".
Musiałem to przetrenować, po tym, jak nagle na drogę wtargnął
betonowy filar :roll: