Zobacz pełną wersję : Czy jest filtr przeciw pyłkowy w nowej fieście i kilka uwag


wojtula12
15-02-2006, 03:28
Witam
mam Fieste z 2002 roku 1,4 16V i zastanawiam się czy ma ona gdzieś filtr od dmuchawy. Druga sprawa to czy zauważył ktoś w fieście z klimą takie dziwne stuki jak załączona jest klima (takie cykanie). Następna rzecz to wyszło teraz zimą jak chodzi na wolnych obrotach to tak ja by coś się ocierało w okolicach pasków ale tylko na wolnych obrotach jak dam troszkę gazu to znika - nie wiem czy powodem jest teraz niska temperatura albo wilgoć.

kuba
15-02-2006, 10:18
czy ma ona gdzieś filtr od dmuchawy

Na pewno ma ten filtr, wydaje mi się że jest on w konsoli, poszukaj w dziale Fusiona, tam elegancko to opisane.


Druga sprawa to czy zauważył ktoś w fieście z klimą takie dziwne stuki jak załączona jest klima (takie cykanie)

To jest najprawdopodobniej dźwięk załaczającej się sprężarki- ona poprostu nie chodzi non stop, tylko cyklicznie się włącza i wyłacza. Więc raczej nie masz czym się martwić ;-)


Następna rzecz to wyszło teraz zimą jak chodzi na wolnych obrotach to tak ja by coś się ocierało w okolicach pasków ale tylko na wolnych obrotach jak dam troszkę gazu to znika - nie wiem czy powodem jest teraz niska temperatura albo wilgoć.

Tutaj niestety nic konkretnego Ci nie podpowiem, ale poszukaj co to obciera, może to jakaś rolka napinające pasek wielorokowy/rozrządu wydaje taki dźwięk. albo łożyska w alternatorze, lub sprężarce. Tak jak napisałeś może to być poprostu spowodowane wilgocią.

Pzdr

Kuba

Skolmi
15-02-2006, 10:38
http://www.fordclubpolska.org/fordclub/ ... ion&type=6 (http://www.fordclubpolska.org/fordclub/porady.php?action=go&zakres=fusion&type=6)

wojtula12
15-02-2006, 19:41
,kuba, to niby cykanie z klimy to tylko jest jak mam ją załączoną a w trakcie chłodzenia to jak się wyłącza to wiem słychać ale to jest głośniejszy dziwęk(słychać elektromagnes)-na razie zima to jej tak nie włączam ale zobzacze co będzie latem. A tak wogóle to jak przez zime jej nie włączam to nic jej nie będzie.

Skolmi
15-02-2006, 19:44
A tak wogóle to jak przez zime jej nie włączam to nic jej nie będzie.

Nie włączanie klimy przez zimę jest najczęstrzym powodem awarii :twisted:

wojtula12
15-02-2006, 21:51
,Skolmi, dzięki za info prz najblizszej okazji wymianiam go no i klime włączam