Zobacz pełną wersję : regulacja silnika


grzpin
01-03-2006, 11:05
Witam błem ostatnio na przeglądzie i koleś powiedział mi żebym se silnik weregulował ponieważ kopci mi, mam ptanie czy orientuje się ktoś ile kosztuje taka regulacja silnika i czy wyregulowanie może wpłynąć na zmniejszenie spalania auta?

stanik
01-03-2006, 12:29
Regulacja zaworów - ok 30 zł,zależnie od regionu.
Jesli masz jak w podpisie-gażnik - to nie wiem,,ale jeśli monowtrysk -to zapłonu i paliwa nie regulujesz -od tego jest komputer.
Poza tym sprawdż jak Ci kopci - jak na siwo,to pewnie i olej bierze.Na początek może by wystarczyło uszczelniacze wymienić.Z kosztami powinieneś się zmieścić w 100 zł z materiałem.Ja w tej cenie miałem wymienione gumki i wyreg. zawory.Wiadomo - hurtem taniej :))) .

Pozdro.

grzpin
02-03-2006, 22:42
,mam gaźnik ford 93 silnik 1.1, zawory były regulowane wcześniej, olej to mi spala i to ok 1l na ok 1200 km, i jeszcze w dodatku na gazie pali mi ok 9l na 100, natomiast benzynki tez dużo spala ale nie wiem ile bo wiekszości na gazie jeżdrze, co można zrobić aby mniej palił?

-waldi-
04-03-2006, 10:23
spala Ci za duzo oleju i temu kopci - jezeli na gazie kopci to tylko przez olej, jezeli wymiana uszczelniaczy nie pomoze to zostaje....remont silnika :(