Zobacz pełną wersję : termostat gdzie w ford fiesta 97 jak wymienic oraz czujnik t


radosla
30-03-2006, 09:54
Mam od momentu kupna problem z samochodem
Zakupiłem forda fiesta 1,3 EFI 1997 . Problemem jest spalanie 10 litrów. Czytając forum określiłem że mogą to byc termostat lub czujnik temperatury. Zakupiłem termostat oraz czujnik temperatury zielony. Prosiłbym grono osób piszących na forum o radę jak wymienic termostat oraz czujnik temperatury

ciaastus
30-03-2006, 18:54
Witam! Jeżeli chodzi o termostat, to patrząc na swój silnik popatrz na pokrywę zaworów.
Idąc na lewo, a zarazem troche w dół od pokrywy zaworów zobaczysz gruby wąż a pod nim znajduje się obudowa termostatu. Jest ona przykręcona na dwie śruby. Najlepiej zdjąć ten gruby wąż (będzie wygodniej), odkręcić wspomniane dwie śruby i termostat masz na wierzchu. Trzeba go tylko wyciągnąć, oczyścić pozostałości po starej uszczelce, włożyć nowy termostat i nową uszczelkę. Skręcić i gotowe!
Czujnik temperatury jest zamontowany na wężu z tyłu silnika.

radosla
01-04-2006, 15:21
Dzieki jestem już po wymianie termostatu. Jest to łatwe jeśli wie się gdzie i co.
Mam problem jeszcze z czujnikiem temp. (zielony) wody jest on wkręcany nie mogę go zlokalizować podobno jest on w bloku silnika ale gdzie?
Ciaastus jest jeden czujnika na wężu ale mam do wymiany ten co podaje sygnał na deskę
jest wkręcany.
Jak by co mogę zrobić zdięcja jeśli komuś by to było potrzebne co i jak z termostatem
Pozdrawiam

ciaastus
08-04-2006, 19:37
Sorry, ale w tej kwestii nie jestem "obcykany". Chetnie bym doradził, gdybym wiedział. Nie będe Cie w błąd wprowadzać.

skola
19-01-2010, 13:19
A gdzie jest taki termostat w 1,8 diesel ??

m_g
19-01-2010, 15:17
Widzę że temat z 2006 :D więc 4 latka minęły jak jeden sen :D
A do wymiany termo.. trzeba spuszczać płyn chłodniczy

I ktoś mógł by zrobić fotkę gdzie ten termo bo ja muszę wymienić właśnie, bo mam tylko średnio ciepło w samochodzie a nie ciepło:one:.

skola
19-01-2010, 15:39
Czyli trzeba spuścić płyn :/ jaka lipa tam chyba z 9 litrów płynu wchodzi w dieslu. Ale termo odpowiada nie tylko za ciepło ale co za tym idzie dalej spalanie.A temat odnaleziony gdzieś z końca forum :D hehe nie chciałem nowego tematu tworzyć

m_g
19-01-2010, 16:27
Właśnie nie wiem czy trzeba spuszczać płyn , czy nie , bo na FKP piszą że trzeba hehe :D, w 1.3 też trochę tego jest :one:. Hmm spalanie mam raczej normalne max w zimę 6,5 litra no 7 :D,


ALE MÓJ SILNIK NIE OSIĄGA TEMPERATURY , tzn na wskaźniku :) , skola czytaj mój temat, i mam letnie powietrze w fieście , nie może się zagrzać jak gdyby heheh:evil:

skola
19-01-2010, 16:53
skola czytaj mój temat jaki Twój temat :D ty jakies zwidy masz założył rodosla a ja reaktywowałem gdzie Twój temat :D chyba post

m_g
19-01-2010, 17:12
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88791



Masz skola ślepoku jeden! :one: , i pomyśl czy to termo może być elektryku :D, a ciebie prąd tyka czy nie :?::lol:

skola
19-01-2010, 17:46
te a ty co myslisz ze ja jestem z wyszukiwajką zapan brat i że wszystkie tematy mam w głowie :D Mnie prąd omija bo mnie lepiej ominąc niż przeskoczyć :D hahahahha

m_g
19-01-2010, 17:53
A myślałem że co innego ci robi ten prąd :one::619:


A serio pomyśl czy to może być termostat , w tym moim dziale :D:one:

kraq1982
17-02-2010, 16:50
witam
ja mam podobny problem
wymieniłem termo i czujnik temp ten z białą końcówką i nadal nie pokazuje mi temperatury na zegarach:(
słyszałem że jest jeszcze gdzieś jakiś czujnik tylko gdzie ?
jakby ktoś mógł przesłać fote z umiejscowieniem (jesli jest)
a jeśli to nie to, to co może być przyczyną?

m_g
17-02-2010, 19:20
ten czujnik jest za silnikiem , między grodzią i silnikiem :one:
bodajże zielony jest :)

skola
20-02-2010, 18:59
witam
ja mam podobny problem
wymieniłem termo i czujnik temp ten z białą końcówką i nadal nie pokazuje mi temperatury na zegarach:(
słyszałem że jest jeszcze gdzieś jakiś czujnik tylko gdzie ?
jakby ktoś mógł przesłać fote z umiejscowieniem (jesli jest)
a jeśli to nie to, to co może być przyczyną?

Zegar jest jeden ze wskazaniem temp. płynu chłodzącego ale ten co ty wymieniłeś czujnik jest najważniejszy więc sprawdź połączenia kablowe oraz bezpieczniki

PS. Ale temat ożył po miesiącu zapomnienia :D