Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] Metaliczny dzwięk i światła przygasają...[1.8 TDCi]


Kaan
07-01-2011, 18:09
Witajcie
Tydzien temu po odpaleniu silnika pierwszy raz się pojawiło, ale ze ostry mróz wiec myslalem ze może jakas bryła lodu dostała się pod pasek...
Dzisiaj znowu, tym razem na ciepłym, po odpaleniu:
OBJAWY
Metaliczne charczenie i stukanie, i zgrane dokładnie z dzwiękami przygasanie świateł. Pojawia się na parę sekund i znika, za sekundę znowu. Dzwięk jakby jakaś metalowa częśc dostała się pod pasek alternatora - sama hałasuje a jednoczesnie blokowała pasek. Hmmm... teoretycznie. Bałem się dalej go "próbowac" i nadsłuchiwać skąd dochodzi.
Wtedy za pierwszym razem po jakimś czasie samo ustąpiło, ale skoro znów sie pojawiło a czeka mnie jutro popołudniu trasa... Nie wiem wobec tego czy nie za dużo bym ryzykował:\
Pozdrawiam

MEF
04-12-2011, 11:34
Też to mam od wczoraj nic nie powinno się dziać podasz jazdy ponieważ jezdzę dużo, a akurat wczoraj miałem daleka trasę więc problem pojawił się podczas jazdy. Przyczyny nie znam, ale objaw głównie na postoju lub przy niskich obrotach, metaliczne stukanie a zarazem przygasanie świateł jak napisał kolega wyżej wie może ktoś co to może być?

Bourne
06-12-2011, 16:25
sprawdź rolkę sprzęgła alternatora czy się nie poluzowała

dexio
07-12-2011, 16:23
Niecały rok temu miałem to samo. Na 100% altternator ci się powoli kończy. Pojedz do warsztatu który zajmuję sie regeneracją alternatorów i rozruszników. Mnie naprawa kosztowała 170 zł. Od tego czasu smiga jak trzeba.
Jedynym mankamentem po naprawie było ładowanie aku na poziomie 16V. Po 2 tygodniach się ustabilizowało.

MEF
06-02-2012, 18:13
Dzięki koledzy za pomoc, ale powiem wam, że odkąd napisałem o tym problemie przestało się tak dziać a w między czasie miałem robione wtryskiwacze(nie widze tutaj powiązania oczywiscie)