Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] jak zaprogramować przednie szyby


grubytom
08-01-2011, 16:47
Witam w moim focusie kombi 2007r szyby przednie opuszczaja sie i podnosza tylko jak trzymam przycisk słyszałem gdzies że można je zaprogramowac że gdy przytrzymam dłuzej przycisk to szyba opusci lub podniesie sie sama kombinowałem nawet cos i szyba pasażera sie sama opuszcza ale niewiem jak to zrobiłem jesli ktos wie jak to rozwiazac to prosze o pomoc

Glenroy
08-01-2011, 17:01
Podłączam się do tematu :) mam to samo tylko u mnie automatycznie działa szyba kierowcy, u pasażera muszę cały szas trzymać przełącznik żeby otworzyć/zamknąć szybę ;) też jestem ciekaw co sknociłem :P

pretorian2
08-01-2011, 19:46
jak masz 4x elektryczne szyby, to wszystkie działają na zasadzie delikatne przytrzymanie powoduje zamykanie do momentu aż puścisz przycisk i mocniejsze kliknięcie powoduje automatyczne otwarcie lub zamknięcie okna. Jak masz wersje 2x elektryczne szyby to automatyczne szyby działają tylko od strony kierowcy i do tego tylko w dół... akurat jestem w trakcie transplantacji z 2x na 4x ele szyby i same schematy elektryczne praktycznie różnią się wszystkim więc nie da się tu nic zaprogramować. Inna kwestia jest jeżeli masz 4x elektryczne szyby i chcesz zaprogramować, z tego co pamiętam zamykasz przyciskiem i jak się zamknie szyba to dalej trzymasz przycisk przez 3 sekundy.

sjenit3
08-01-2011, 20:30
Wejdź na stronę ford.pl i sobie ściągnij instrukcję obsługi i dowiesz się wszystkiego a może i więcej.

grubytom
09-01-2011, 12:12
dzieki za info szkoda ze sie nieda nic z tym zrobic a jaki koszt tej przerubki na 4xel przewidujesz

Glenroy
09-01-2011, 13:42
dzieki za info szkoda ze sie nieda nic z tym zrobic a jaki koszt tej przerubki na 4xel przewidujesz

Dobra :) jakimś cudem po wymianie uszkodzonego przełącznika klapy bagażnika wszystko wróciło do normy :)