Zobacz pełną wersję : [Fiesta 2001-2008] Rozmiar wycieraczek


Pavlis83
03-04-2006, 12:53
witam serdecznie

Jaki jest rozmiar poszczegolnych wycieraczek w fiescie mk6?

pozdrawiam serdecznie

ps Jaka musi byc cena wycieraczek valeo swt <tych takich co wygladaja jak pasek gumy, gr volkswagena takie montuje w serii>, zeby mozna bylo powiedziec ze to okazja?
Lub kto robi inne dobre tego typu wycieraczki ktore spasuja do Fiesty MK6?

Skolmi
03-04-2006, 13:03
560 i 410 mm

Ford'a kup. Robi je SWF
U Jacka +-40PLN

Pavlis83
03-04-2006, 13:10
Ale ja bym chcial takie nie na metalowym stelarzu, tradycyjne tylko takie wycieraczki ktore sa megaelastyczne i wygladaja jak kawalek uszczelki od drzwi:) Te swf to takie wlasnie sa jak z grupy volkswagena?

aha.. i kto to jest Jacek?

Skolmi
03-04-2006, 13:14
Jak chcesz Flat Blade'a to musisz sztukować. Ceny Valeo, Bosha i SWF są podobne:
około 100PLN za obie.

Pavlis83
03-04-2006, 13:24
no własnie... :(

hmm...

Dziekuje za pomoc

Mordimer
03-04-2006, 14:49
Ja w swojej założyłem wycieraki CAIPER (550, 400 i 280 na tył). I nie powiem, ja być zadowolony:) A tanie są jak barszcz...

Pavlis83
16-08-2006, 07:30
560 i 410 mm

Chcialbym powiedziec ze szukalem wycieraczek do fiesty o podanym rozmiarze ale nigdzie nie moglem takich dostac, a nie chcialem kupic za krotkich. Pomyslalem sobie ze trudno, bede musial kupic fordowskie dedykowane do fiesty i poszedlem do sklepu z czesciami oryginalnymi do forda. Poprosilem o wycieraczki, sprzedawca podal mi je i sie okazalo ze wg opisu na pudelku maja one 550 i 400 mm czyli maja rozmiar ktory bez problemu mozna kupic...

w zwiazku z tym mam prosbe, apel azeby jak dajemu komus rade, to zeby najpierw sprawdzic swoje info i jak sie ma 100% pewnosci to dopiero wtedy poslac informacje w obieg

pozdrawiam

PS Koszt tych wycieraczek to 64 zl

Skolmi
16-08-2006, 08:30
Jestem wstrząśnięty. Współczuję przede wszystkim sprzedawcom, którzy odnieśli porażkę
przy próbie tłumaczenia, że +- 1cm w wycieraczkach, to ma takie znaczenie, jak kąt zagięcia banana na jego smak. Zastanawiam się w tej chwili, czy nie dawać oleju przez zalaniem do
analizy w CLN, bo jeszcze wyjdzie 5W-31 i co wtedy.

w zwiazku z tym mam prosbe, apel azeby jak dajemu komus rade, to zeby najpierw sprawdzic swoje info i jak sie ma 100% pewnosci to dopiero wtedy poslac informacje w obieg

Dziękuję za radę. Moje info było sprawdzone. Jako, że jeździłem wtedy na Mot-Gumach,
to podałem ich wymiary ze strony producenta:

http://www.motgum.com.pl/cgi-bin/wycieraczki1.cgi

Fiesta 02→ L 560 P 410 T 280

Informuję, że przy zastosowaniu wycieraczek o podanych przeze mnie wymiarach nie zaobserwowałem zmian oporu powietrza, efektywności oczyszczania szyb, ani zachaczania
wycieraczkami o przejeżdżające samochody.

Jeśli odniosłeś jakieś straty moralne, to roszczenia kieruj do ww. firmy.

Pawel
16-08-2006, 09:43
A ja nadmienie , ze w kazdym hipermarkecie mozna kupic bez problemu wycieraczki 410mm i 560mm, to samo na CPN'ach. Baaa, 550 i 400 sa prawie nie do dostania(przynajmniej w Warszawie).

Pavlis83
16-08-2006, 11:22
Widze ze koledzy sa drazliwi gdy zwraca sie im uwage ze nie maja racji...

Ja tylko powtarzam wraz za fordowska nalepka ktora sie miesci na fordowkim pudelku z fordowkimi wycieraczkami wykonanych dla forda do forda fiesty I ta nalepka stwierdza 550 i 400

a to ze kolega jezdil na mot gumach, gum motach lub innych to akurat mnie nie interesuje bo pytalem o rozmiar wycieraczek w fordzie montowanych standardowo a nie jakie mozna wstawic najwieksze

nie rozumiem skad ten sarkazm u kolegow pod moim adresem no ale coz... szkoda ze mnie jeszcze nie zwyzywaliscie od debili itp

a zahaczac pisze sie przez "H"

szynszyl
16-08-2006, 11:49
tu też była dyskusja odnośnie mk3 i nic sie nie działo (http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=17946) zamiast jęczęc na forum niektórzy powinni iśc do sklepu po prostu i przymierzyć. nawet internetu nie miałem jak kupowałem pierwsze pióra i dałemsobie radę. pozdro...

Pawel
16-08-2006, 12:07
tu też była dyskusja odnośnie mk3 i nic sie nie działo zamiast jęczęc na forum niektórzy powinni iśc do sklepu po prostu i przymierzyć.swoja drogą masz racje. mnie do głowy by nie przyszło zajmować innym czas na cos takiego. Zawsze biore stara i ide do sklepu i przymierzam. Nigdy nie pamietam jaki rozmiar.
Zapewne niedługo bedziemy pisać jak sie pompuje koła, nie jakie cisnienie, ale jak :( Eeeech.

Pavlis83
16-08-2006, 12:19
Przepraszam ze zyje... myslalem ze fora sa po to by sie pytac... Chyba sie mylilem... To forum jest chyba glownie po to zeby admini mogli pokazac ze sa madrzejsi od innych...

Brawo brawo. Oby tak dalej...

szynszyl
16-08-2006, 12:20
ja nie jestem adminem tutaj... :fcp27

Pavlis83
16-08-2006, 12:24
tu też była dyskusja odnośnie mk3 i nic sie nie działo (http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=17946) zamiast jęczęc na forum niektórzy powinni iśc do sklepu po prostu i przymierzyć. nawet internetu nie miałem jak kupowałem pierwsze pióra i dałemsobie radę. pozdro...

gratuluje... Ciekawe jak mialem to zrobic zamawiajac towar przez internet... Moze mialem ze soba brac wycieraczke i przykladac do monitora na ktorym jest zdjecie 1:1 z aukcji

Pawel
16-08-2006, 12:27
Przepraszam ze zyje... myslalem ze fora sa po to by sie pytac... Chyba sie mylilem... To forum jest chyba glownie po to zeby admini mogli pokazac ze sa madrzejsi od innych...
to czy żyjesz czy nie, to jest mi wszystko jedno. Nie mnie przepraszać.
Tak fora sa po to zeby pytać, ale jesli nawet zapytasz (wszystko jedno o co) i dostaniesz odpowiedź, to albo zignoruj jesli Ci nie pasuje, albo popraw z klasą, a nie z pretensjami. Zwłaszcza, że odpowiedź była prawidłowa.
Ostatnie zdanie z cytatu zostawiam bez komentarza.

Pawel
16-08-2006, 12:29
gratuluje... Ciekawe jak mialem to zrobic zamawiajac towar przez internet... Moze mialem ze soba brac wycieraczke i przykladac do monitora na ktorym jest zdjecie 1:1 z aukcjiwystarczy zadzwonic do ASO, no ale trzeba numer wybrać, i to jest zbyt skomplikowane. miałbyś od razu prawidłową odpowiedź (albo i nie :D)

rozumiem, że nie miałes starych wycieraczek i nie mogłeś zmierzyć linijką , albo centymetrem krawieckim, albo miarka jakakolwiek inną :?:

Pavlis83
16-08-2006, 12:48
wystarczy zadzwonic do ASO, no ale trzeba numer wybrać, i to jest zbyt skomplikowane. miałbyś od razu prawidłową odpowiedź (albo i nie )
Myslalem ze po to jest foprum zeby sie tutaj pytac, a nie dzwonic do aso
Wydawalo mi sie ze na forum dajecie dobre odpowiedzi i porady i nie trzeba ich konsultowac z aso

rozumiem, że nie miałes starych wycieraczek i nie mogłeś zmierzyć linijką , albo centymetrem krawieckim, albo miarka jakakolwiek inną
Moze ty nosisz ze soba cala skrzynke narzedziowa, ja nie odczuwam takiej potrzeby i na codzien nie nosze tego ze soba

Zwłaszcza, że odpowiedź była prawidłowa.
odpowiedz nie byla prawidlowa bo fabryczny rozmiar to 550 i 400 a nie 560 i 410 ale ja wiem... admin ma racje nawet wtedy gdy jej nie ma...

No coz czlowiek uczy sie cale zycie...

PS skoncz juz te zenujaca i beznadziejna polemike...

Pawel
16-08-2006, 12:57
Moze ty nosisz ze soba cala skrzynke narzedziowa, ja nie odczuwam takiej potrzeby i na codzien nie nosze tego ze soba nie nosze, ale mam w domu jedna z tych rzeczy i zawsze moge wziąć. Myslalem ze po to jest foprum zeby sie tutaj pytac, a nie dzwonic do aso
Wydawalo mi sie ze na forum dajecie dobre odpowiedzi i porady i nie trzeba ich konsultowac z aso dobrze Ci sie wydawało, to forum jest po to aby pytać. No coz czlowiek uczy sie cale zycie... masz racje. Nauczyliśmy sie aby dokładnie czytać Twoje pytania i jesli bedzie jakakolwiek niescisłość, albo nie wiadoma, to nic nie pisać.Jaki jest rozmiar poszczegolnych wycieraczek w fiescie mk6? zabrakło słowa "fabryczny" i nie byłoby problemu.
Zresztą, problem sam stworzyłeś.

Pavlis83
16-08-2006, 13:00
a widzisz tam gdzies pytanie... "Jaki jest rozmiar TWOICH wycieraczek?"

Rownie dobrze mogles odpowiedziec ze fabrycznie jest 550 i 400 a ja mam 560 i 410 i tez jest ok

Pawel
16-08-2006, 13:05
Rownie dobrze mogles odpowiedziec ze fabrycznie jest 550 i 400 a ja mam 560 i 410 i tez jest okskoro Ty nie napisałeś, że chodzi Ci o fabryczny rozmiar, to Skolmi nie napisał, że to rozmiar jaki stosuje Motgum i wiekszość z nas.

jakie pytanie-taka odpowiedź :D

Pavlis83
16-08-2006, 13:08
rownie dobrze mogl napisac rozmiar wycieraczek jakie udalo mu sie wsadzic najwieksze

jaki admin takie forum

Pawel
16-08-2006, 13:14
rownie dobrze mogl napisac rozmiar wycieraczek jakie udalo mu sie wsadzic najwieksze mógł, jak najbardziej, ale nie zrobił tego. Dlaczego? sam sobie odpowiedz.jaki admin takie forumjesli ci sie niepodoba, to nikt Cie nie trzyma.
Jest jakie jest i wiekszości odpowiada.

Pavlis83
16-08-2006, 13:16
wiem dlaczego tego nie zrobil...

poprostu jeszcze tego nie probowal i nie wie. Mam racje?

Skolmi
16-08-2006, 13:43
Koszt tych wycieraczek to 64 zl

jaki admin takie forum

Forum daje możliwość ich kupna po 40PLN. A to Forum wredne, no :fcp27

Pavlis83
16-08-2006, 14:07
No...
szkoda ze nie ma wycieraczek w ofercie sklepiku , a poza tym nie dostane faktuty...

Skolmi
16-08-2006, 14:41
Dalej szukasz dziury w całym.
Powszechnie wiadomo (a jak nie wiadomo, to wystarczy przeczytać),
że sklep to tylko próbka asortymentu, a o resztę trzeba pytać się
Jacka, który bez problemu wystawia faktury na to co sprzedaje.

Żeby nie było dalszych nieścisłości, cena którą podałem
jest ceną dla Klubowiczów.

Pawel
16-08-2006, 15:39
A ja jeszcze dodam, ze w ofercie sklepu jest wszystko co jest do dostania do forda w Polsce, zarówno części oryginalne jak i zamienniki(te, jesli tylko wystepują)

goral
16-08-2006, 15:55
jaki admin takie forum
.. a ja nie rozumiem, w ktorym momencie pojawil sie wogole tutaj admin :P

szynszyl
16-08-2006, 17:35
wycieraczki ja ci załatwie po 10 zł jakie chcesz.. kurcze FCP spadło na mordę :fcp12 na FKP już dawno temat byłby zamknięty a na PW wyjaśnienie i ostrzeżenie

przyjaciele forda trzymajcie się..

Pavlis83
17-08-2006, 07:20
Nigdy nie powiedzialem ze to forum jest wredne i prosze mi nie wkrecac...

byc moze macie wszystkie czesci jakie istnieja ale zgodnie z prosba ktora panowie adminowie napisali nieco wyzej ja nie bede im zawracal glowy bzdurami takimi jak kupno wycieraczek przez forum

koniec tego zenujacego tematu, a wystarczylo napisac sprostowanie zamiast prowaqdzic te bezcelowa dyspute

adam199018
21-10-2015, 21:08
witam,czy ktoś miał już doświadczenie z oryginalnymi wycieraczkami ford premium i może podzielić się opinią na ich temat ?

Skolmi
22-10-2015, 21:09
Doskonałe, chociaż raz mi ukradli.