Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] Tarcie tylniego lewego koła


dujek
29-01-2011, 12:57
Witam. Mam problem z tylnim kołem lewym, przy hamowaniu i ruszaniu słychać jak trze, najeździłęm sie od mechanika do mechanika jeden mówił ze zdjąc zaciski przeczyścić drugi że klocki i tarcze do wymiany, a nastepny ze linka od recznego, skonczyłem na tym ze kupiłem klocki tylko i nie wiem co dalej, później sam zdjełem koło i faktycznie linka nie odbija od recznego i postanowiłem odciagnać recznie i nie używajac recznego myslałem ze bedzie oka ale dalej słychac tarcie przy hamowaniu i przy ruszaniu?? Pomoze ktoś?? Pozdrawiam

nostress_pz
29-01-2011, 15:16
Nie wymieniałeś czasem niedawno łożyska w tym kole? może przy wciskaniu łożyska nie zabezpieczyli go dobrze segerem i zaczyna troche gonić na piaście?
Jeśli nawet nie, to warto by było ściągnąć tarcze i sprawdzić co tam się dzieje

dujek
29-01-2011, 19:42
nie nie było wymieniane. A mam pytanie czy jeśli klocki by były starte do zera to czy przy ruszaniu mogło by cos trzeć??

czarekessi
29-01-2011, 19:48
jak klocki sa zdarte to tez moga halasowac moze byc tez klocek zblokowany w zacisku i trą o tarcze zdejmij kolo zobacz w jakim sa stanie klocki

H0bbiT
29-01-2011, 19:49
Pomoże Ci mechanik, który to rozbierze i zobaczy o co kaman:<Jeżdżąc od mechanika do mechanika i zbierając opcje co jest zjeb..e samochodu nie naprawisz a wprowadzisz się w koszta.

dujek
29-01-2011, 19:56
dodam że tarcie slychać tylko z jednej strony. I zastanawiam sie czy nic sie nie stanie jak przejade 300km. a w niedziele wszystko pozamykane.

czarekessi
29-01-2011, 20:36
zdejmij kolo i zobacz te klocki jak wygladaja czy nietrą moze byc tez lozysko walniete zdjecie kola i sprawdzenie co tak trze nic niekosztuje

dujek
30-01-2011, 18:31
Witam. A wiec udało mi się znaleźć mechanika w niedziele kumpla znajomy i jak sie okazało zablokowała sie prowadnica od lewego zacisku, klocek sie ztarł do blachy, przeczyścił wszystko przesmarował,założył nowe klocki TRW LUCAS (115zł) i gitara. A kosz takiej roboty 50zł.