Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] Montowanie paska klinowego


drjekyl
30-01-2011, 14:22
Witam,

W moim focusie zerwal sie pasek klinowy kilka dni temu. Probuje sam zamontowac nowy, ale niestety mam problemy :-(

Po pierwsze, pasek wydaje sie za krotki. Oznaczenie na opakowaniu to 6PK2100, znalazlem ten link: http://www.autocarspare.com/catalog/v-ribbed-belt/6pk2100.html i wyglada na to, ze powinien pasowac. Po zalozeniu na wszystkie rolki oprocz prowadzacej (jest gladka, wiec najlatwiej bedzie nasunac) i przekreceniu napinacza o ok. 1/4 obrotu, pasek siega najwyzej do polowy rolki prowadzacej, mocniej nie moge go naciagnac. Moj focus jest z 2001 roku, silnik 2.0 benzyna, klimatyzacja i wspomaganie.

Po drugie, w kolo pasowe pompy cieczy chlodzacej wkrecily sie pozostalosci starego paska. Nie moge tego wyciagnac, bo sie mocno zaklinowaly. Czy to moze byc niebezpieczne?

Nie bardzo usmiecha mi sie teraz dzwonienie po lawete i zawozenie samochodu do mechanika, wiec bede wdzieczny za wasze wskazowki.

buniek2580
31-01-2011, 11:02
Witam,

W moim focusie zerwal sie pasek klinowy kilka dni temu. Probuje sam zamontowac nowy, ale niestety mam problemy :-(

Po pierwsze, pasek wydaje sie za krotki. Oznaczenie na opakowaniu to 6PK2100, znalazlem ten link: http://www.autocarspare.com/catalog/v-ribbed-belt/6pk2100.html i wyglada na to, ze powinien pasowac. Po zalozeniu na wszystkie rolki oprocz prowadzacej (jest gladka, wiec najlatwiej bedzie nasunac) i przekreceniu napinacza o ok. 1/4 obrotu, pasek siega najwyzej do polowy rolki prowadzacej, mocniej nie moge go naciagnac. Moj focus jest z 2001 roku, silnik 2.0 benzyna, klimatyzacja i wspomaganie.

Po drugie, w kolo pasowe pompy cieczy chlodzacej wkrecily sie pozostalosci starego paska. Nie moge tego wyciagnac, bo sie mocno zaklinowaly. Czy to moze byc niebezpieczne?

Nie bardzo usmiecha mi sie teraz dzwonienie po lawete i zawozenie samochodu do mechanika, wiec bede wdzieczny za wasze wskazowki.

Jeżeli nie potrafisz sam to po co łapki wkładasz? Najpierw było się zapytać,pozniej robic. Pomyśl... Teraz masz problem. Pozostaję Ci tylko laweta :570:

drjekyl
31-01-2011, 12:06
Dzieki za konstruktywna odpowiedz. Ja niestety nie urodzilem sie z umiejetnoscia wymiany paska klinowego i jedyny sposob zeby sie tego nauczyc, to praktyka z instrukcja w rece.

Znajomy mechanik twierdzi, ze pasek musi byc za krotki. Wg sklepu i wszelkich informacji jakie znalazlem w necie wychodzi na to, ze pasek ktory mam MUSI pasowac do mojego modelu. Jedyna opcje jaka mi przychodzi do glowy, to taka, ze poprzedni wlasciwiel zamienil silnik na ST170 :-( Pasek od tego silnika jest 1.5cm dluzszy.

moons
31-01-2011, 15:47
Tak to jest jak się kupuje części zamienniki. Jeśli jest do 2.0 to musi pasować i nie ma wyjścia. Masz na silniku napis ST?? raczej bardzo mało prawdopodobne żeby ktoś Ci wymienił a szczególnie na taki od ST. Kup oryginalny pasek, to nie majątek a najlepiej przy kupnie podaj swój VIN i nie będzie żadnego problemu. Naciągacz odciągasz do samego końca i musi pasować z lekkim luzem.
Pozdrawiam

drjekyl
31-01-2011, 20:08
Myslisz, ze to kwestia zamiennika? W sumie nie pomyslalem o tym. Kupilem ten od ST, jest o 1.5cm dluzszy i dalo sie go wcisnac, chociaz nie z luzem.
Szczerze mowiac mam juz dosyc tego samochodu, niedawno strzelily mi obie przednie sprezyny w odstepie tygodniowym (przy okazji uszkodzil sie czujnik od ABS), wczesniej termostat byl rozwalony i przeciekal, teraz to. Nie wspominam juz o wielu innych drobnych naprawach. Ten samochod ma dopiero 130tys km :-( Moze trafil mi sie kiepski egzemplarz, ale drugi raz focusa czy jakiegokolwiek innego forda raczej nie kupie.

moons
31-01-2011, 20:49
Ten samochod ma dopiero 130tys km

Na pewno ma 130 tys??? :) Po drugie nawet jak przebieg oryginał, to pamiętaj że kupując 2.0 kupiłeś jeśli można tak powiedzieć najmocniejszy z seryjnych focusów I. A jeśli poprzednio był w rękach osobnika który lubił wykorzystać te koniki pod maską to również nie dobrze to wróży dla autka.
Pozdrawiam

snack
31-01-2011, 21:42
mósi pasowac troche popieścic i wejdzie napinacz popuś

kunte
01-02-2011, 06:25
mósi pasowac troche popieścic i wejdzie napinacz popuś
Następnym razem zanim coś napiszesz, to weź sobie słownik ortograficzny. Tego nie da się czytać! Sorry za OT.