Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Blad P2458 - ktos go mial.


kawiecDIY
01-02-2011, 17:46
Witam
czy ktos z was spotkal sie z bledem P2458 Diesel Particulate Filter Regeneration Duration, ( Czas trwania regeneracji filtr cząstek olej napędowy ).
Moze ktos zna czego dokladnie on dotyczy (wiem ze filtra DPF) nadmienie ze po skasowaniu bledu predzej czy pozniej pojawia sie on spowrotem :mad:

sjenit3
01-02-2011, 19:16
Jest taka informacja,że służy do usuwania oleju napędowego z cząstek spalin diesla w celu poprawienia emisji spalin. Z opisu wynika ,że po pewnym czasie komputer uruchamia procedurę samo wypalenia tych cząstek. Najlepiej wpisz Google parę określeń i coś ciekawego poczytasz. Popatrz na inne fora marek.

heko
02-02-2011, 00:40
...błąd oznacza że niemożliwe jest uruchomienie dopalania DPF
...sprawdź poziom płynu w zbiorniczku..jeśli brak to dolewka kosztuje ok. 400..600zł. no i samo wykasowanie błędu nie pomoże...trzeba serwisówka wpisać dolanie płynu...
...ale jęśli masz więcej niż 150...180tkm DPF raczej szmelc...usuwałem uszkodzone nawet po 80tkm przebiegug:okulary

kawiecDIY
02-02-2011, 10:08
Witam
mam nakulane 121 tys/km, ostatnio jak bylem pod samochodem kiedy wymienialem wachacze to chcialem sprawdzic ten pojemniczek ale to cholerstwo jest zrobione z jakiegos czarnego ABS-u ktore nie przepuszcza wogole swiatla.
Filtr DPF mam zamiar tak czy siak wywalic wiec nie bede nic inwestowal w dolewki tylko kurcze do Krakowa chyba nie dojade.:(

Koledzy macie moze jakies namiary na zaklad w wielkopolsce ktory solidnie wywali DPF-a ( emulatory nie wchodza w gre )

Matych
02-02-2011, 11:12
Nie martw się będzie dobrze ,też kiedyś miałem ten problem jedz spokojnie i powoli do V-techu w Łowiczu (po wcześniejszym umówieniu się).Do Łowicza masz bliżej.Poniżej masz mój post dotyczący DPF-a,trochę pisałem na forum o tym dziadostwie (popatrz też inne moje posty na ten temat)

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116908



Pozdro.