Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] Elektrycze podnoszenie szyb nie działa


ratelkris
06-02-2011, 22:27
Witam wszystkich, w jednym czasie przestało mi działać podnoszenie i opuszczanie przednich szyb dodatkowo gdy naciskam przycisk szyb to w tym czasie zanika podświetlanie owych przycisków, bezpieczniki są sprawne to gdzie może być usterka??? Ford Focus 1,8 16V 1999r- kombi

nostress_pz
07-02-2011, 21:08
Sprawdzałeś czy lewą szybę da się otworzyć z lewych drzwi? jeśli Tak, to możliwe że będziesz miał uszkodzony przycisk na drzwiach kierowcy który robi zwarcie.
Jeśli rozumiem to elektryka tylnych szyb działa? Jeśli tak, to bezpieczniki możesz wykluczyć bo ford ma obwód na lewą i prawą stronę osobno, a nie przód/tył

hors_e
07-02-2011, 22:35
napraw blaszki w guziku od kierowcy i będzie hulało :)

ratelkris
08-02-2011, 05:49
Wielkie dzięki , awaria przełącznika od kierowcy ( takie to małe a tak nerwy zepsuło )

JuniorS
07-07-2011, 08:20
Witam to ja może jako świeżak się tu podepnę. :) Mam dziwny problem z szybami... Naturalnie elektrycznymi. Otwierać się otwierają ale zamknąć to już jest problem. Muszę się nieźle naklikać. Nie wiem czego to wina... Gdy przełącze przęłącznik prawy na lewy nic się nie zmienia. W dół chcą a w górę już nie. Musze klikać i klikać aż w końcu coś zaskoczy i się podniosą. Czasem jest tak że działają ok ale taz na 100 razy :) Czy ktoś wie może jak to naprawić ?

To jest Fordziak Scorpio wieloryb :)

siwy__
14-03-2014, 20:37
Witam
Od pewnego czasu mam problem z elektrycznym podnoszeniem szyby od strony kierowcy. Chodzi o to że ono raz działa a za kilka dni przestaje i znowu zaczyna. Samochód ma tylko dwoje podnoszonych szyb więc błąd programowania chyba odpada. Sprawdziłem przycisk (jest podwójny) i wygląda dobrze. Napięcie do silniczka dochodzi, słychać pstrykanie a szyba nie działa. Pomyślałem że problem pewnie leży w silniczku ale dziwne jest to że raz działa raz nie.Czy można ten silniczek wyjąć z całego mechanizmu bez demontażu wszystkiego? Widziałem że jest on przykręcony czterema śrubami. Może wystarczy tylko przeczyścić szczotki, ale nawet nie wiem czy jest on rozbieralny.Czy przy całej operacji trzeba podeprzeć szybę i czy nic się nie rozreguluje? Może ktoś to demontował i może powiedzieć coś więcej na ten temat.

andrejus17
14-03-2014, 20:52
Na 99% styki gdzieś nie łączą.

siwy__
14-03-2014, 21:08
Ale które styki? Włącznik na pewno jest dobry bo po wciśnięciu napięcie pojawiało się na silniczku ale on nie reagował.

wojtekn
14-03-2014, 21:14
Elektryczne podnoszenie szyb co :?:

Proszę poprawić tytuł tematu.

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145988

Gregory555
29-09-2023, 18:16
Witam, niedawno przestała działać mi szyba z lewej strony od kierowcy.
Który bezpiecznik za to odpowiada?
Z góry dzięki i pozdrawiam.