Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Wymianma żarówki w światłach adaptacyjnych


webool
11-02-2011, 20:30
koledzy mam pytnko czy ktoś wymieniał żarówkę w lampach adaptacyjnych (mijania ) i postojąwą w fokusie po lifcie chodzi mi o lampę przednia prwawą ZERO miejsca normalnie jaja

Matych
11-02-2011, 21:00
Odkrecasz sruby uginasz zatrzask (po lifcie nie wiem nawet czy jest zatrzask)na dole lampyod stronu komory silnika wysuwasz lampe do przodu i majac lampe na rece masz już wszystko jak na dłoni.Masz to w instrukcji obsługi -jesli nie masz instrukcji ,iest do pobrania na stronie Forda

webool
11-02-2011, 21:40
Tak myslałem ze bez wykrecenia lampy to sie nie da PARANOJA

Matych
11-02-2011, 21:50
Lampa ma jedną śrube i jest to dużo łatwiejsze niż masakrowanie dłoni po omacku w ciasnej przestrzeni.Lampa dzięki prowadnikom- ustalaczom trafia dokładnie w to samo miejsce i nie ma potrzeby regulacji .Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie niż w lampach których instrukcja nie przewiduje wyjmowania a wymiana odbywa się w ciasnocie i po omacku.

Glenroy
14-02-2011, 21:51
Dla mnie paranoją, jest sposób otwierania maski ;) Wymiana, żarówek właśnie dzięki temu, że można wykręcić reflektor jest moim zdaniem bardzo wygodna, nie wiem czy w innym samochodzie można w 10 min ze spokojem wymienić żarówki od pozycyjnych i mijania w obydwu reflektorach.
Jeżeli uważasz, że tutaj jest to beznadziejne rozwiązanie to proponuję próbę wymiany w Vectrze C, tam żeby dostać się do żarówki trzeba demontować przedni zderzak ;)

white88
15-02-2011, 11:11
Również wydawało mi się to śmieszne do czasu aż tego nie zrobiłem tj, wczoraj. Za pierwszym razem trzeba sie pomocować z lampą ale jak już wyjdzie to wymiana żarówki trwa 60s. Wkompowowanie jej spowrotem to kolejne 60s.
Zdecydowanie lepsza opcja niż macanie po omacku jak by tu wsadzić żarówkę i raczej nie ma takiej możliwość żeby żarówkę wsadzić źle, lub krzywo. Co prawda nie wiem czy polift ma podobnie jak przedlift ale jeżeli tak to łatwizna.Gorzej podobno w mondziaku jest ale osobiście nie widziałem.

webool
20-02-2011, 02:05
No i po bulu dopadła mnie wymiana zarówki w Austrii a ze nie miałem nawet śrubokrętu (niech to bedzie amulet) pojechałem do warsztatu przy stacji tam trafiłem na pasjonata forda jeżdzi najnowszym RSem i wymiana zajeła mu dosłownie 1 minutę wiec potwierdzam wymiana zarówki w foce to pestka (a i co najwazniejsze wymiana była GRATIS )