Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] Sciaga podczas jazdy


hammer 22
16-02-2011, 00:38
Zaczelo sie od tego ze nagle bez przyczyny zaczelo mnie sciagac mocno raz w jedna strone raz w druga zalezy jak ustawilem kierownice i zaczelo przy skrecaniu dosc mocno walic okazalo sie ze pekla sprezyna w przodzie po wymianie sciaga mnie tylko w lekko w lewo pojechalem na zbierznosc bylo ok spawdzili mi jeszcze to łozysko co jest nad sprezyna porzez jeden mechanior siedzial za kolkiem i krecil a drugi trzymal reke na sprezynie podejrzewam wlasnie to przytarte łozysko czy moze byc jaks inna przyczyna sugerowali zebym przyjechal na wiosne jak zmienie opony na letnie heh (brak słów)przed awaria bylo idealnie autko plynelo prosto

kunte
16-02-2011, 06:38
Z tego co się orientuje, to sprężyny podobnie jak amortyzatory wymienia się parami, ale mogę się mylić. Może tu jest przyczyna ściągania.

Sephot
16-02-2011, 06:42
a po tym sie nie robi moze korekty zbieżności ?

Jędrek1964
16-02-2011, 11:14
Oczywiście że sprężyny wymienia się parami.
Miesiąc temu miałem taki sam przypadek, pękła lewa sprężyna, wymieniłem obie + łożyska amortyzatorów i nie trzeba było korygować geometrii.
hammer 22 przygotuj się że w najbliższym czasie będziesz wymieniał drugą sprężynę bo zbyt długo nie wytrzyma, po wymianie przestanie ściągać.

hammer 22
28-02-2011, 17:50
sprezyny były wymieniane dwie i zaczelo sciagac póżniej podjechalem zeby sprawdzili zbieznosc bylo wporzadku podjade jeszcze na tak zwane szarpaki

Bux
28-02-2011, 19:42
szkoda twojej kasy szrpaki nic nie wykażą chyba że będzie dobry mechanik przy tym a nie przeszkoloan w obsłudze osoba. Lepiej znajdź dobrego mechanika wjedź na kanał a nie na podnośnik + łapka i wszystko wyjdzie

Dinar
28-02-2011, 19:54
Oczywiście że sprężyny wymienia się parami.A jak ktoś waży 120 kilo i auto cały czas jest pochylone na jedną stronę [nie sciąga] to ma założyć od busa sprężynę.

sierradzg
28-02-2011, 19:54
Co się tycz sprężyn to muszę powiedzieć , że od ponad roku mam wymienioną tylko jedną sprężynę i do tej pory nic nie ściąga!,jedzie prosto jak po szynach,także nie wiem dlaczego tobie ściąga!. Z wymianą obu sprężyn to jest chyba mit albo naciąganie na dodatkową kasę! Pozdrawiam!

hammer 22
08-03-2011, 08:43
u mnie musialy byc wymieniane 2 gdyz auto juz bardzo siedzialo teraz jest okolo 10 cm wyzej pewnie sie sprezyny jeszcze uklepia