Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Rura guma koło przepustnicy?


sik_88
05-03-2011, 00:57
Witam.
Jestem tu nowy więc się przywitam:)

Od 6tyś km posiadam focusa MKII 1.6 TDCI 90KM.

Dziś podczas przyspieszania usłyszałem syczenie, pod maską zaobserwowałem nieszczelność gumowej karbowanej rury, przez którą jak przypuszczam przelatuje powietrze sprężane przez turbinę od intercollera do kolektora ssącego. Rura ta jest pęknięta. Przy dodawaniu gazu, nawet na biegu jałowym, wylatuje z niej silna struga powietrza. Zdaje sobie sprawę, że tylko wymiana tutaj pomoże.

A zatem pytanie, gdzie kupić taką gumę? Jak szukać? Jak ją nazwać, żeby cokolwiek znaleźć. W ASO pewnie bym dostał, ale po co przepłacać, pewnie na jakimś szrocie czy allegro będzie używka. Głównie chodzi mi o nazwę tego elementu, za co będę bardzo wdzięczny. Na zdjęciach pokazano element uszkodzony.

Pozdrawiam

Edit: Co do praw autorskich, to zdjęcie przedstawiające cały silnik nie jest moje, ma tylko cel poglądowy, pochodzi ze strony: http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/10/18/76/1410187661. Drugie, zbliżone jest mojego autorstwa.

alo68
05-03-2011, 06:05
Witam,

kupić na allegro, może być ciężko dostać ale trzeba szukać, w ASO z tego co pamiętam to coś około 300-400zł za to sobie życzą. Ta krótka rura z harmonijką jest między odmą a zaworem sterującym ciśnieniem doładowania, sprawdź czy na pewno jeszcze o tą Ci chodzi bo pęka też ta dłuższa między zaworem sterowania a intercoolerem, obie mają na końcach takie uszczelki gumowe zachodzące do środka i na zewnątrz.

pzdr

sik_88
05-03-2011, 09:39
Dzięki za rade, sprawdziłem też tą drugą rurę, ale wydaje się być w porządku, jak wymienię pierwszą będę mógł to stwierdzić w 100%, bo na razie nieszczelność w tej pierwszej jest na tyle duża, że ucieka z niej naprawdę sporo powietrza i nie sposób zaobserwować cokolwiek przy tej co idzie do intercollera.
A tak jeszcze by the way, gdzie na śląsku znajde jakiś większy szrot z używanymi częściami?
Pozdrawiam

marekki_2004
05-03-2011, 16:14
miałem podobny problem, koszt 150PLN:

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112937