Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] Zamek w drzwiach kierowcy nie otwiera pozostałych drzwi.


Jędrek1964
06-03-2011, 11:12
Mój problem polega na tym że otwierając samochód kluczykiem od strony kierowcy otwiera tylko te drzwi, pozostałe zostają zamknięte, chcąc zamknąć też zamyka tylko drzwi kierowcy.
Dotychczas zawsze otwierałem i zamykałem z pilota i nie zwróciłem na to uwagi więc nie wiem czy tak było zawsze czy pojawiło się to dopiero teraz.
Używając zamka w drzwiach pasażera otwiera i zamyka wszystkie drzwi.
Jeśli ktoś z Was wie co może być tego przyczyna proszę o pomoc bo nic na ten temat nie odnalazłem.

rifleman
06-03-2011, 11:56
Miałem ten sam problem.
Tu jest opisane co trzeba zrobić.
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=17787&highlight=demonta%BF+zamka+drzwi&page=5

Jędrek1964
06-03-2011, 16:11
Przeczytałem od przysłowiowej deski do deski i nie jestem przekonany że to ten sam problem.
Z zamykaniem i otwieraniem z pilota nigdy nie było żadnych problemów, ni było też takiej sytuacji aby samoczynnie się otwierał.
W moim przypadku temperatura była zdecydowanie dodatnia i przez kilka poprzednich dni nie było żadnych opadów wiec wilgoć raczej odpada.
Teraz jest dość ciepło i będę musiał poobserwować czy zachowanie zamka się będzie zmieniało.

rifleman
06-03-2011, 17:21
Moja foka cały czas w ogrzewanym garażu, a mimo to ta pechowa gumeczka blokowała stycznik.
Usunąłem haczykiem i po kłopocie.

Jędrek1964
06-03-2011, 18:04
Czyli rozumiem że powinienem zamordować gumeczkę w drzwiach kierowcy??

rifleman
06-03-2011, 18:15
Nie widząc auta nie będę prorokował. Na 99% podejrzewam właśnie tą gumkę.
Poobserwuj jednak, bo walka z pianką drzwi to nic przyjemnego.

mjprzem
06-03-2011, 19:49
Z elektryka jest tak ze przyczyn moze byc wiele...
ale poniewaz błacha sprawa to sobie zazartuje..wymien wszystkie pozostale drzwi:) a zostaw drzwi kierowcy napewno pomoze :)

czyli tak naprawde zacznij od drzwi kierowcy :)
pod warunkiem ze pilot dziala!!!

Jędrek1964
06-03-2011, 19:57
Z elektryka jest tak ze przyczyn moze byc wiele...
ale poniewaz błacha sprawa to sobie zazartuje..wymien wszystkie pozostale drzwi:) a zostaw drzwi kierowcy napewno pomoze :)

czyli tak naprawde zacznij od drzwi kierowcy :)
pod warunkiem ze pilot dziala!!!

Pilot działa i zamek w drzwiach pasażera też działa poprawnie, to może wymienię drzwi kierowcy? :)

mjprzem
07-03-2011, 08:20
To by cza bylo sie zastanowic co ci wiecej czasu zajmie:)
Jesli masz zapasowe drzwi kierowcy to odkrecenie 2 srubek faktycznie bedzie prostsza sprawa jak sciaganie tapicerki i wykrecanie zamka :)