Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Regeneracja kola dwumasowego


dzidek_S
07-03-2011, 11:54
Witam
od jakiegos czasu jestem posiadaczem Focusa II, niestety napodkal mnie problem z konczacym sie kolem dwumasowym. Tragedii jeszcze nie ma ale chcialbym sie zabrac za wymiane, ostatnio slyszalem o mozliwosci regenerowania kola co nie ukrywam jest sporo tansze, czy ma ktos moze doswiadczenie z tego typu naprawa i czy wogole warto to robic?
Dzieki za info

pretorian2
07-03-2011, 20:03
wg mnie nie warto, ryzyko złej regeneracji jest zbyt duże, na nowym pojeździsz przynajmniej 150k a na takim regenerowanym nikt nie wie. Znając fachowość polskich zakładów pewnie wygląda to jak regeneracja turbo "udo sie albo sie nie udo". Powiedz jaki podali koszt regeneracji ??

dzidek_S
08-03-2011, 09:57
regeneracje wyceniaja na 850 zl z dociskiem i tarcza, rozmawialem rowniez z mechanikiem ktory mi powiedzial wlasnie o regeneracji to na 20 aut ktore robil ( on tylko wymienial, a regeneracja wysylkowo w innym miesice) to z 1 byly problemy po 6 miesiacach ale usterke usuneli bezplatnie

pretorian2
08-03-2011, 11:53
hmmm, zerkając na allegro na pierwszy lepszy komplet sprzeglo, docisk + dwumasa + wysprzeglik do FF2 1.8tdci +/- 1850zl. Ciężko powiedzieć, osobiście raz regenerowałem ale tylko tarcze sprzęgła bo było montowane nowe ale szybko się tarcza zużyła bo miałem chipa zrobionego ;) i przez 15k byłem zadowolony, później samochód został sprzedany. Wg mnie jak masz w planach sprzedaż samochódu w niedalekim okresie czasu można zaryzykować pod warunkiem, że to nie jakiś lipny warsztacik, aby w razie czego można było egzekwować gwarancję nie płacąć za żadną robociznę gdy coś bedzie sie działo złego. Ale regeneracja dwumasy a tarczy sprzegla to troche co innego... Z drugiej strony cena 1900+ robocizna troche odstrasza... ;)

dzidek_S
08-03-2011, 15:00
zastanawiam sie nad sprzedaza ale jezeli zrobie to sila rzeczy pojezdze nim jeszcze troche z drugiej strony w takim stanie napewno go nie sprzedam :wink: wiec pozostaje naprawa i to chyba z nowymi czesciami, dzieki za pomoc ale jak by mial ktos doswiadczenie z regeneracja to prosze o info.

yvonne278
10-08-2011, 15:20
Oczywiście, że warto. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić trochę grosza, a mieć koło tak sprawne jak nowe powinien je zregenerować, ale w profesjonalnym zakładzie. Warto zainteresować się firmą Saja w Kożuchowie- regenerują sprzęgła, koła klientom z całej Polski. Oczywiście z pisemną gwarancją na wykonywane usługi. Na stronie internetowej są filmiki i zdjęcia kół przed i po regeneracji. dwumasowki.pl

markas
16-10-2012, 14:41
Czytam ostatnio trochę o regeneracji na różnych formach - niestety pada dwumas w aucie mojej żony. Jeżeli chodzi o firmę z Kożuchowa to nie zawsze mają oni dobre opinie. Generalnie (chociaż nie zawsze) polecana jest firma z Poznania, Sprzeglo-Service. O obydwóch firmach mówiono również tutaj http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?p=62154

maniek8501
17-10-2012, 12:58
Polak to taki człowiek, który lubi zaoszczędzić a w konsekwencji wydaje potem podwójnie. Nie lepiej zapłacić trochę więcej, ale potem nie martwić się, że za pół roku znowu wysiądzie?? No chyba, że Twój wujek to robi albo ktoś z bliskich i w razie czego możesz podjechać...

maniak77
18-10-2012, 10:25
Myślę, że decyzja o wymianie bądź regeneracji powinna zależeć w dużej mierze od tego jak długo chcesz pojeździć jeszcze autkiem. Jeśli nie planujesz sprzedaży, warto wymienić koło dwumasowe, masz wtedy pewność, że nie będzie konieczności wymiany jeszcze długo długo... Sam stałem przed tym dylematem. Jednak z racji, że jeżdżę dosyć dużo- długo się nie wahałem i wymieniłem koło na nowe.

sunny_boy
23-10-2013, 07:08
Jestem włascicielem Focusa 2006r. o przebiegu 172 tys km 1,8 diesel 115 KM. Od pewnego czasu stuka mi dwumasa i muszę ją wymienić. Zastanawiam się nad regeneracją. Początkowo myślałem żeby kupić niwy dwumas jednak boję się że podczas naprawy może okazać się że będzie do wymiany również sprzęgło a wtedy koszt naprawy oscyluje w okolicach 4 tyś zł. Noszę się z zamiarem sprzedaży mojej foki ale musze sie jeszcze przebujać nią jakiś rok czyli ze 40 tyś km.
Czy ktoś może polecić zakład regenerujący dwumasy w Warszawie?
Co sądzicie o www.dwumasy.com może jakaieś opinie?