Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Brudna szyba w kombi


adzygmunt
07-03-2011, 22:33
Czy istnieje sposób na to, by tylna szyba nie brudziła się natychmiast po umyciu?
Radę: myj natychmiast znam a inna?

Wojtek
07-03-2011, 23:00
Załóż spojler na tylną klapę nad szybą. Wiele pomoże.
Innego sposobu raczej nie ma...

zbys24
08-03-2011, 00:08
Spoiler tak!! ale i bardzo ważne są chlapacze,i do tego taniej niż spoiler :p

Marek-B
08-03-2011, 06:30
Mam spojler ...i ...... daje .
Szyba brudzi się okropnie.

Chlapacze też mam.


Pewnych słów nie używamy na Forum.

Matych
08-03-2011, 06:33
Przerdobiłem spoiler orginalny forda i chlapacze -Nie ma żadnej najmniejszej różnicy-szyba brudzi się w FF2 combi tak samo iak i bez nich.Też liczyłem na czystrzą szybę ale niestety tak nie jest.
W combiakach tył prawie prostopadły do podłoża działa jak tłok który przy dużej większej prędkości tworzy podciśnienie i zasysa całą rozpyloną wodę z brudem na klapę.

driver110
08-03-2011, 07:23
Dlatego w kombi montowana jest wycieraczka i spryskiwacz, abyś cokolwiek widział.

maureliusz
08-03-2011, 09:06
Adzygmunt! - Siemka! he he he. Witamy na forum Forda. Widzę, że masz takie samo cudeńko...

Wracając do tematu. Kombi, Hatchback zawsze brudzi się szyba z tyłu i nie ma na to zmiłuj. To sprawa zwirowania powietrza z tyłu. Dlatego jest wycieraczka z tyłu, a w sedanie nie. Dlatego duży fiat nie miał (to były czasy!), a polonez miał.

adzygmunt
09-03-2011, 08:48
Chlapacze mam, spojler? gdzie go kupić?
Miałem do tej pory sedana Peugeot 306. Tam wszystko mogło byc brudne, na tylniej szybie można było "jeść śniadanie".
Dlatego jestem w szoku!

rufik
09-03-2011, 09:12
Przywyknij, tak ma kombi. Mały szczegół :)

Matych
09-03-2011, 13:28
Tu kupisz tanio http://allegro.pl/ford-focus-ii-spoiler-kombi-oryginal-duzy-wybor-i1483412631.html

tylko jeszcze raz powtarzam poza ładnym wyglądem nic ci to nie da-ja mam i myję szybę tak jak bez niego

mateq111
09-03-2011, 15:27
Tak jak poprzednicy pisali w kombi, hatchback`ach i minivanach zawsze będzie się brudzić.
Musisz przywyknąć do tego, mi to nie sprawia problemu. Jak jedziesz w deszczu to załącz sobie czasówkę w tyle, zawsze to będzie coś lepiej. A jak jest taka pogoda gdy asfalt jest lekko mokry i to schnie odrazu na aucie to raz na jakiś czas psikniesz płynem i też będzie ok.

maureliusz
10-03-2011, 00:31
Oczym my w ogóle piszemy...chyba się starzejemy. Co za tematy... Tylko patrzeć jak ktoś założy temat: co zrobić, żeby auto się nie brudziło;-) - nie jeździć.

Stasiu47
10-03-2011, 08:26
W hatchbackach, które mają kawałek płaskiej "półki" pod szybą jak np. astra II, stara laguna itp szyba się nie brudzi. Tam gdzie tej płaskiej blachy brak po kilku kilometrach szyba jest zachlapana. Spojler i chlapacze nic nie dają. Kiedyś Rosjanie do Łady Samary montowali taką owiewkę kilka cm nad dachem, która kierowała strugę powietrza z nad dachu na tylną szybę. Szyba była rzeczywiście czysta i nie wyglądało to żle. Mocowanie było na rynienkach, dzisiejsze auta już tego wynalazku nie mają, można spróbować założyć na relingi w kombiaku jeżeli ktoś się uprze żeby szyba była czysta.

maureliusz
10-03-2011, 10:18
Tak, a to co unosi się z drogi?
Ja proponuję...przyciemnić szybę z tyłu :-) Po to jest wycieraczka, aby jej używać i już.

Tak na marginesie, żeby coś w tym temacie było treściwego. Tylna wycieraczka się zaciera, bo dostaje się sól do środka. Podobno była na to akcja serwisowa w nowszych fokach - warto sprawdzić. Warto również wymontować wycieraczkę, rozebrać i wyczyścić - zapobiegawczo. Ja musiałem to zrobić, bo było za późno. Wrzucę kiedyś foty.