Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] Na postoju dmucha chłodnym powietrzem


darpaw
08-03-2011, 22:42
Zauważyłem że w trakcie jazdy gdy silnik jest rogrzany a np. stanę na swiatłach lub przy przejezdzie kolejowym zamiast gorącego powietrza dmucha coraz bardziej zimnym jest to dla mnie o tyle dziwne bo gdy jezdzilem Polo 1,9 D to na postoju mocniej grzał niz w czasie jazdy wrecz wlaczal sie wentylator chłodzenia w Focusie odwrotnie na postoju wychładza.
Posiadam od niedawna Focusa 1,8 tddi 2001 r i nie rozgryzłem go jeszcze ale w porównaniu z Polo 1,9d to ogrzewanie Focusa jest kiepskie wręcz fatalne

Syntetyzer
09-03-2011, 09:02
nagrzewnica do sprawdzenia o ile temperatura silnika na postoju nie spada, sprobuj przejechac dluzsza trase jakies 50 km i sprawdz wtedy na postoju czy nie grzeje normalnie, przerabiam ten temat u siebie w connectcie, mysle ze odkamienianie chlodnicy jakimś płukaczem zalatwiloby sprawe, ja sie jeszcze za to nie zabralem...

darpaw
09-03-2011, 10:55
tez tak mysle poniewaz w czasie jazdy jest normalnie mysle ze to nagrzewnica ale pytam moze ktos mial podobny problem i wie jak sobie z tym poradzic

ht11
09-03-2011, 11:05
z tego co się orientuje nagrzewnica zakamieniona lub w ostateczności to wymiany. proponuję zastosować jakiś płukacz do chlodnic lub stary poczciwy ocet zalać pojeździć parę dni powinno pomóc jak jest przepływ cieczy w nagrzewnicy

nabuchodonozor
09-03-2011, 20:02
[I]a mnie się wydaje , że jeżeli problem stanowiłaby nagrzewnica, to w czasie jazdy również ciepłego powietrza byłoby jak na lekarstwo...

ht11
09-03-2011, 20:19
nabuchodonozor u mnie jest tak że na postoju dmucha również letnim powietrzem ale to tylko jak są mrozy. czytałem na innym forum że po wymianie nagrzewnicy lub po jej odkamienieniu objaw ustąpił i sauna w pojeździe. ludziska pisali że dobry diesel grzeje że huhu

Syntetyzer
10-03-2011, 08:44
[I]a mnie się wydaje , że jeżeli problem stanowiłaby nagrzewnica, to w czasie jazdy również ciepłego powietrza byłoby jak na lekarstwo...

tak troche na logike spróbuje do tego podejść, nie wiem czy mi się uda :P ja mam krotkie trasy bo 5-7 km do pracy i spowrotem do domu, auto nie zdazy sie zagrzac dobrze, podczas jazdy na tak krotkich odcinkach mam w tej chwili problem z grzaniem na postoju, niby auto powinno sie zagrzac i wskazowka temperatury silnika pokazuje prawie optymalna temperature ale na postoju przy wlaczonym silniku jak sie zatrzymam na swiatlach temperatura powietrza z nawieow spada w dol, jak tylko rusze to wzrasta znowu, im dluzej jade tym silnik jest lepiej dogrzany a cieply plyn w ukladzie chlodzenia przepycha przytkana nagrzewnice, tak mi sie wydaje ze to tak dziala, bo jezdze z tym problemem juz ze 2 miesiace i na krotkich odcinkach na postoju leci zimne mimo ze podczas jazdy dmucha cieple, a jak robie 30 km i wiecej to ten problem znika...

konradwan
10-03-2011, 09:19
No nie gadajcie, że to nie jest normalne, mam identycznie!
Temperatura dmuchanego powietrza znacznie spada gdy zatrzymam się na światłach.

Czy przez tą "nagrzewnicę" mogą być także problemy z klimatyzacją?