Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Czy po wymianie paska rozrządu silnik może głośniej pracować?


Action_81
12-03-2011, 16:58
Witam ! Dzisiaj wymieniłem pasek rozrządu i rolkę (1.6 duratec) Wracając od mechanika wydawalo sie, ze silnik jest glosniejszy !! Czy to możliwe czy tylko mogę być przewrażliwiony :)) Ps. Ponoc poprzedni pasek był założony na odwrót o ile to możliwe :) Pozdrawiam !

FOCUS79
12-03-2011, 20:24
podpinam sie do pytania.Zauważyłem te same objawy po wymianie rozrządu w 1.8TDDI 2001, głośniej pracuje i występują objawy kopcenia niebieskim dymem(to nie olej spalony) a raczej niespalona ropa....podczas rannego rozruchu. Wcześniej palił od kopa i chodził ciszej jak benzyniak :)

andres76
12-03-2011, 20:47
Witam ! Dzisiaj wymieniłem pasek rozrządu i rolkę (1.6 duratec) Wracając od mechanika wydawalo sie, ze silnik jest glosniejszy !! Czy to możliwe czy tylko mogę być przewrażliwiony :)) Ps. Ponoc poprzedni pasek był założony na odwrót o ile to możliwe :) Pozdrawiam !

witam możliwe jest jak był założony pasek bez blokad w w silnikach 1,4 1,6 zetec dolne koło z rozrządu jest bez klina tak jak i wałki jest bardzo istotne naciąg i i odpowiednie połóżenie jak się robi bez blokad tylko na farbki tak może się dziać


http://wszystkoofordcompany.blogspot.com/

Action_81
12-03-2011, 21:07
Tak tylko wytlumacz to mechanikowi... Pewnie wg niego wszystko jest zrobione idelanie.. Przysłucham sie problemowi i w poniedzialek sprobuje uderzyc do mechanika.

metmat
12-03-2011, 22:07
podpinam sie do pytania.Zauważyłem te same objawy po wymianie rozrządu w 1.8TDDI 2001, głośniej pracuje i występują objawy kopcenia niebieskim dymem(to nie olej spalony) a raczej niespalona ropa....podczas rannego rozruchu. Wcześniej palił od kopa i chodził ciszej jak benzyniak :)

Mam to samo!! Doszedłeś co jest nie tak!? Objawy mam identyczne jak Ty i to po wymianie rozrządu. A czy nie zaczął też Ci więcej palić?

amecz
13-03-2011, 07:42
Witam,choć mechanikiem nie jestem to nasówa mi się jeden wniosek ,przestawiony rozrząd o ząbek to wystarczy pozatym w mk1 1.8 tddi niema nic innego do zepsucia przy wymianie rozrządu

Action_81
13-03-2011, 09:35
Witam,choć mechanikiem nie jestem to nasówa mi się jeden wniosek ,przestawiony rozrząd o ząbek to wystarczy pozatym w mk1 1.8 tddi niema nic innego do zepsucia przy wymianie rozrządu

Czy w moim 1.6 duratec temat tez jest taki oczywisty ? Sprawa przestawienia o ząbek?? Czy moze jest tam cos wiecej do zepsucia :)

amecz
13-03-2011, 11:48
Tego nie wiem ,niech się bezyniaki wypowiedzą

Fokus08
15-03-2011, 20:32
Witam,

Potwierdzam to co napisał jeden z przedmówców - jak się wymienia w tych silnikach rozrząd bez blokad to się takie hece dzieją, a dużo nie potrzeba - wystarczy o ząb i będzie klepało. Tak jest jak się jeździ po garażowcach :)
Każdy zetec czy duratec nie ma znaków, a koło pasowe trzyma się na jednej śrubie bez żadnego klina - przy samym jego dokręcaniu może się przestawić :/
Jedź i reklamuj skoro jest źle.

Pozdro