Zobacz pełną wersję : Czyżby uszczelka pod głowicą???


MIKMAR
21-04-2006, 10:28
Witam,
Ostatnio zauważyłem znaczny ubytek płynu chłodniczego - z poziomu max. obniżył się poniżej poziomu min. Zlokalizowałem wyciek z prawej strony silnika w okolicach połączenia głowicy z blokiem silnika. Czyżby to uszczelka pod głowicą? :fcp11
Wiem, że konsekwencje zbagatelizowania problemu mogą być straszne. Strach pomyśleć gdyby woda dostała się do cylindra. :fcp5
Gdzie można kupić dobrej jakości uszczelkę i jaki jest jej koszt?
Jaki jest koszt wymiany i co przy okazji zdejmowania głowicy warto by wymienic dodatkowo?
Z góry serdeczne dzięki.

Bonus
25-04-2006, 22:46
jak już się sciąga głowice to można sobie zmienić uszczelniacze zaworowe
o uszczelke możesz spytać w ASO forda ale pewnie zaśpiewają ci ze 200 albo i lepiej
jak nie oryginalna to unikaj tych z napisem AJUSA tyle wiem że w 1.1 potrafia sie przepalić pomiędzy czylindrami

MIKMAR
26-04-2006, 06:59
Właśnie odebrałem samochód od mechanika. Kupiłem Uszczelkę niemieckiej firmy elring (50zł) oraz uszczelniacze zaworowe (25zł) i uszczelkę pokrywy zaworów (12zł). Mam nadzieję, że to dobra firma. Za wymianę uszczelki pod głowicą, uszczelniaczy zaworowych i przeszlifowanie głowicy mechanik skasował ode mnie 200zł. Wymienił także zaślepke głowicy bo była już znacznie skorodowana. Mam tylko jeszcze jedno pytanie - czy głowicę po wymianie uszczelki trzeba po jakimś czasie dociągnąć. Tak się nad tym zastanawiam, bo mechanik nic mi o tym nie powiedział.

ANDREWKOSTRZYN
26-04-2006, 09:32
witam nie powiem ci dokładnie ale ponad 300zł ja by najmniej u siebie wymienialem ale to w dieslu a mimo tego dochodza inne koszta jezeli mówiz ze z pod głowicy to i planowanie jej a by nie pekniety blok to juz koszta powazniejsze

Bonus
30-04-2006, 14:12
Mam tylko jeszcze jedno pytanie - czy głowicę po wymianie uszczelki trzeba po jakimś czasie dociągnąć. Tak się nad tym zastanawiam, bo mechanik nic mi o tym nie powiedział.
Dociągnać pewnie oznacza dokręcić, tak?
Wydaje mi się że tak bo chyba uszczelka się troche ściśnie i scieńszy ale ciekawe co na to fachowcy.
Własnie tez sie zastanawiam czy to zrobić.