Zobacz pełną wersję : Pomózcie prosze:(


kris78
30-04-2006, 13:28
Mam problem z niewłanczającym sie wentylatorem we Fiescie 1.3 rok2000.wielopunktowy wtrysk.tzn niemoge znalezc czujnika który włancza wetylator chłodnicy,a problem jest taki ze nagrzeje silnik do temperatury w której powinien sie właczyc wentylator wskazówka temperatury dojdzie do połowy i stoi nie idzie dalej,czekałem ale nic i wywaliło swiezy płyn ze zbiorniczka wyrównawczego,poczekałem i znów właczyłem silnik,na chłodnicy niema zadnego czujnika jak i równiez na termostacie,tylko znalazłem czujnik od wskaznika temp.(znajduje sie z tylu silnika nad cewką wkręcony pod skosem)i wyłaczyłem wtyczkę podczas pracy silnika(wskazówka spadła do zera) po 4sekundach wentylator sie właczył ale nie przestaje pracowac,zatrzasnąłem ją spowrotem i po 3-4sekundach wentylator wyłacza sie ale pomimo wysokiej temperatury juz sie nie włancza.CZY TO TEN CZUJNIK ODPOWIADA ZA PRACE WENTYLATORA?

-waldi-
30-04-2006, 22:18
Mam problem z niewłanczającym sie wentylatorem we Fiescie 1.3 rok2000.wielopunktowy wtrysk.tzn niemoge znalezc czujnika który włancza wetylator chłodnicy
nie ma bezpośredniego steruje nim sterownik -> sprawdz przekaźnik przy akumulatorze (D) i bezpieczniki