Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] Przyciemniane szyby


lukiwu
29-05-2011, 18:28
Witam mam pytanie czy ktoś próbował przyciemniać tylne szyby pośrednio przez firmę zajmującą się tym. Jeżeli tak to proszę o podpowiedź jaką ciemność(tzn. ile % przyciemnienia) wybrać. Słyszałem też o dwóch metodach piecowania i przyklejania folii. Która z nich jest bardziej profesjonalna? Jeżeli ktoś z Wrocławia mógłby mi polecić jakąś firmę zajmującą się przyciemnianiem szyb to proszę. I w jakich kosztach można zrobić taką operację
Z góry dzięki lukiwu

TOMAS
29-05-2011, 19:23
Ja wyklejałem w Szczecinie - koszt operacji z paskiem przeciwsłonecznym 380zł

Zawsze zakładam najciemniejszą folię

Co do metody piecowej to musisz wiedzieć że szyby wklejane się wycina przyciemnia tą metodą i wkleja na nowo, koszt dużo wyższy niż oklejenie folią.

Dobry zakład który przyciemnia szyby da Ci minimum 7 lat jak nie więcej gwarancji na swoją robociznę jak i na folie.

Auto jak masz oklejone w profesjonalnej firmie to z zewnątrz ciężko poznać czy to oklejenie czy metoda piecowa

Emis
29-05-2011, 19:59
Kolego lukiwu,Toć podobny temat istnieje,na co i po co więc kolejny? ;)
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127673

berater
29-05-2011, 20:00
Ja z uporem maniaka doradzam akcesoryjne zasłonki zamiast folii.

TOMAS
29-05-2011, 20:28
Tak tylko zaparkuj tyłek :D:D z tyłu i pojedz sobie przez 10 minut patrząc w siatkę na oknie to oczy wyskoczą z orbity

berater
29-05-2011, 20:44
Tak tylko zaparkuj tyłek z tyłu i pojedz sobie przez 10 minut patrząc w siatkę na oknie to oczy wyskoczą z orbity A kto powiedział, że pasażer z tyłu ma prawo mieć oczy otwarte :). A poważnie, niczym się to nie różni od klasycznej folii "one way vision".

radekrogo
24-01-2013, 03:26
Witam.
Żeby nie otwierać nowego tematu na temat przyciemniania szyb, tu się podepnę.
Mam pytanie a propos fabrycznie przyciemnianych szyb w Mondeo Mk4.
Czy szyby takie maja naklejony film czy przyciemnione są inną metodą ?
U mnie wygląda to na film, kolor lekko niebieskawy, estetyka bardziej niż ochrona przed słońcem.
Chcę bardziej przyciemnić i się zastanawiam czy trzeba zrywać czy można na stary naklejać ?
Jak trzeba zrywać to jak najlepiej ?

michalkoczur
24-01-2013, 04:56
kolego to sa szyby fabryczne niebieskie ktore maja za zadanie odbijac promienie sloneczne, mozesz spokojnie przyciemnic folia, najlepiej w odcieniu niebieskim, ja tak mam i jest ok. pozdr. MIchal

Alecki
24-01-2013, 08:18
Fabrycznie przyciemniane szyby są "z natury" ciemne. Tzn. pewnie są przyciemnione w procesie produkcyjnym. Struktura ich jest jednorodna.

winmajor
24-01-2013, 10:34
Ja z uporem maniaka doradzam akcesoryjne zasłonki zamiast folii.

A o czym dokladnie mówisz? Bo aż ciekaw jestem co to za produkt, który nie ustępuje foliom przyciemniającym?

kopydleusz
24-01-2013, 13:58
Winmajor: pewnie chodzi o coś takiego: link (http://allegro.pl/zaslonki-6-szt-ford-mondeo-kombi-mk4-2007-i2899048334.html) - było o tym na forum kiedyś.
Ja i tak wolę folie lub piecowanie - efekt o niebo bardziej estetyczny.

winmajor
24-01-2013, 14:45
Winmajor: pewnie chodzi o coś takiego: link (http://allegro.pl/zaslonki-6-szt-ford-mondeo-kombi-mk4-2007-i2899048334.html) - było o tym na forum kiedyś.
Ja i tak wolę folie lub piecowanie - efekt o niebo bardziej estetyczny.

No powiem, że całkiem nawet całkiem to coś, bo bałem się że mowa o tych przyklejanych na szybkę na ssawki, jednak jak dla mnie wad ma sporo.

Pierwsza to ewidentnie cena. No tu 320 zł. Kurcze, trochę sporo. Jak się ociepli to z krzysiobaxem zrobimy to w 50 zl za auto. A Krzychu rękę ma przyznać mu to trzeba, co widać po jego S-MAXie :D

Kolejna, to wytrzymałość. Jakoś nie widzę funkcjonalności przy dzieciakach i psie w bagażniku dziamiącym na wszystko co się da, nie mówiąc o zwykłym zawadzeniu damskim tipsem czy nogą (nie pytać o szczegóły :D ), więc to raczej nie bardzo jest towar konkurencyjny dla folii

kopydleusz
24-01-2013, 15:09
nie mówiąc o zwykłym zawadzeniu damskim tipsem czy nogą (nie pytać o szczegóły )
Obcas szpilki niszczy nawet folię na szybie :P

Jak wykombinujesz za 50 zł takie kratki, pewnie zgłosi się do Ciebie tłumek z forum.

Dla mnie takie zasłonki mają zastosowanie w przypadku, gdy autko stoi nad jeziorem i nie chcemy, by w środku zamieszkało stadko komarzyc, jednocześnie mając znośną temperaturę w aucie (a czarne auto z zamkniętymi szybami to piekarnik).

winmajor
24-01-2013, 16:01
Obcas szpilki niszczy nawet folię na szybie :P

Dobrze wiedzieć... :D, ale nawet, to szpilki da się zdjąć. Usuwanie paznokci... no rozumiesz :D

Jak wykombinujesz za 50 zł takie kratki, pewnie zgłosi się do Ciebie tłumek z forum.
Nie zrozumieliśmy się. W tej cenie można się zmieścić w przyciemnianiu szyb..

Dla mnie takie zasłonki mają zastosowanie w przypadku, gdy autko stoi nad jeziorem i nie chcemy, by w środku zamieszkało stadko komarzyc, jednocześnie mając znośną temperaturę w aucie (a czarne auto z zamkniętymi szybami to piekarnik).
To jest bardzo solidny argument. Ale to wtedy bardziej przydałby się takie kratki na szyby otwierane. Bagażnik i klapa to już średnio. No nie mowię nie. Ale w moim przypadku zastosowanie tych kratek, to faktycznie tylko działka i jakieś jeziorko jak pisałeś, bo w podróży nie wróżę im zbyt długiej kariery w użytkowaniu niestety...

wiewior7
15-04-2015, 13:33
Witam, odświeżę temat bo nie doszukałem sie odpowiedz... Czy wiadomo o ile procent są przyciemnione oryginalnie szyby w fordzie mondeo mk4? Przymierzam sie do przyciemnienia mam różne do wyboru ale chciałbym mieć takie jak ford robił oryginalnie czy ktoś może podpowiedzieć?

Jakby komuś było to przydatne to według ASO fabrycznie przyciemnione szyby standardowo są na około 75-80%
Przyciemniłem folią 75% :P i jest super jak w oryginale