Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Sterownik ssania TD - działa czy nie ?


lebex
01-06-2011, 09:32
Mój poprzedni post trafił na zsyp, więc postaram się bardziej.
Od paru dni spadły w 1.8 TD obroty do około 550 na jałowym. Poczytałem trochę forum i wymontowałem wczoraj ten silnik krokowy czy tam sterownik od naciągania linki tej drugiej dźwigni przy pompie. Na kostce zasilającej jakieś napięcia się pojawiają. Po podłączeniu tego sterownika i naciskaniu gazu - w ogóle nic się nie rusza. Chodzi o ten bolec który pociąga linkę. Ręcznie rusza się na jakiś 1-2mm. czy to normalne ? Czy po prostu się jakoś zablokował i jest uszkodzony.
Opcji sprawdzenia czujnika temperatury jeszcze nie przerobiłem, gdzie go można znaleźć ?

Dodam jeszcze, że na razie żeby do pracy jeździć to związałem tą dźwignię drutem, żeby te obroty były na poziomie :)

rajman
01-06-2011, 15:14
jesli napiecie na kostce do silniczka jest to raczej reaguje na gaz, sprobuj podac napiecie na silniczek recznie, i sprawdz czy sie rusza.

jesli nie to faktycznie, pewnie padl, jesli po wyczyszczeniu i podlaczeniu dalej nie dziala.

jolziSzef
01-06-2011, 21:38
W mondeo 1.8 TD nie ma silniczka krokowego z tego co mi wiadomo :)

lebex
02-06-2011, 07:35
Wczoraj rozebrałem to tak zwane serwo sterowania niskimi obrotami. Wyczyściłem styki, podłączyłem pod zasilacz 12V i kręcił. Potem zamontowałem do auta i wszystko pięknie chodzi.
Dziwne, że takie małe ustrojstwo w sklepie kosztuje 520zł.