Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] klima nie chlodzi i silnik sie grzeje


gepardcheester
02-06-2011, 19:54
Forumowicze, przeszperałem forum ale nie znalazłem rozwiązania odnośnie klimatyzacji, problem jest tego typu ze w tamtym roku w lipcu nabijałem klimatyzacje, była zapełniona na full, sprawdzona i wszystko działało, było zimno mimo że regulacja nawiewu nie działała ale klima chłodziła, teraz zaś pojawił mi się problem tegoż typu że włączam klimatyzację i lampka AC pali mi się na zielono, ale powietrze wieje mi tak samo jak bez AC, ani trochę nie jest chłodniejsze. Dziwna sytuacja że zrobiło mi się tak przez zimę, czytałem żeby sprawdzić ciśnienie czy jest na tych rurkach gdzie nabija się klimę, wciskałem ta bolczyki w rurkach ale żadnego syczenia nie słyszałem, sprawdzałem bezpieczniki wszystkie całe i nic, klima nie działa... Dodatkowo zauważyłem że jak jadę po mieście to silnik jest o wiele cieplejszy, gdy działało AC to silnik miał normalna temperaturę. Nie mam pojęcia z czym to jeść i za co się brać, czytałem o sprzęgiełku od klimy, ale nie wiem czy sprawdzałem to co trzeba, no troche jest to frustrujące... Jeśli zaś układ jest nieszczelny to kto ma mi to zrobic? mechanik czy facet u którego będę nabijać klimatyzację?

krismielec
02-06-2011, 22:43
Witaj.. z pewnością masz problem z nieszczelnością w układzie klimatyzacji.
Skoro przez zimę uciekł Ci cały gaz to nie ma co nabijać go od nowa... Jeśli wciskasz śrucika w rurce i nie słychać żadnego syczenia, ani nie widać, to znaczy że w układzie nic nie ma. Jedź do kogoś od klimatyzacji i poproś o sprawdzenie miejsca nieszczelności. Oni się zajmą całą procedurą..

Jeśli chodzi o temperaturę silnika.. To jeżeli klima chodzi, to wentylator działa non stop.. A co za tym idzie temperatura płynu chłodniczego jest niska..
Jeśli natomiast jeździsz teraz bez klimy, a jest ciepło to oczywiste jest, że temperatura płynu będzie wyższa.

Morał.. jedź do gości od klimy, niech załatają dziurę i uruchomią Ci klimke.. A później chłodź ciało ;p

Pozdrawiam

PS. Aha.. i pamiętaj, że w zimie też należy uruchamiać klimatyzacje raz czasem.. Wolną chwilą poczytaj o eksploatacji klimatyzacji :)

invi017
03-06-2011, 08:29
PS. Aha.. i pamiętaj, że w zimie też należy uruchamiać klimatyzacje raz czasem.. Wolną chwilą poczytaj o eksploatacji klimatyzacji

Hmmmmm... Niby masz rację. Zimą, też powinno się włączyć klimę co jakiś czas, tylko powiedz mi jak mam to zrobić, jak mam klime SATC, a ona poniżej 4 stopni C się nie załącza - chyba ;).

Dłubek
03-06-2011, 13:14
Dlatego zimą nie załączysz mimo zaleceń. Jedź do klimatologa, niech szuka nieszczelności. Resztę wyjaśnił Krismielec.