Zobacz pełną wersję : Jak Wam działa wskaźnik temp?


Abdiel
16-05-2006, 00:08
Witam Wszystkich!
Od ilku tygodni jestem szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem Forda Fiesty z 96r z silniekiem Enduro :)
Dziś jak jechałem moją uwagę przykul wskaznik temperatury. Chciałem się dowiedzieć jak bardzo się on u Was wychyla? U mnie podnosi się tak do 1/4, może 1/5. W zasadzie podnosi się bardzo mało. Może TTTM (ten typ tak ma) ale wolałem się upewnić. Boje się, że to coś z termostatem... Wiem, że mogę go sprawdzić wsadzając go do garnka, ale powiedzcie mi jak go wyjąć, gdzie on jest i czy jest to trudne?
Przesiadłem się z CC, więc Fiesta to dla mnie nowość :)
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

szyss
16-05-2006, 01:21
witam, u mnie w fiestce temperatura podnosi sie systematycznie do(na wskazniku pisze NORMAL) literki O i oscyluje w granicy owej literki. Termostat natomiast znajdziesz(jak odkrecisz alternator) w bloku silnika, gdzie dochodzą weże z ukladu chlodzenia.

Pawel
16-05-2006, 07:05
szyss, w 1.3 endura, termostat jest na wierzchu, po lewej stronie silnika, patrząc od przodu auta. Taka metalowa kulista kopułka z dochodzącym grubym wężem gumowym od chłodnicy.

szyss
16-05-2006, 10:11
ups w nocy nie popatrzylem na typ silniki, wiec moje bledne okreslenie, ale mysle ze temperatura powinna sie na tym samym poziomie utrzymac

Abdiel
16-05-2006, 10:37
Dzięki za odpowiedzi!
U mnie do N nie dochodzi nawet po przejechaniu około 15 km :(
Obstawiac termostat??

Pawel
16-05-2006, 11:02
U mnie do N nie dochodzi nawet po przejechaniu około 15 km :(
Obstawiac termostat??albo termostat, albo czujnik, ale jesli wskazówka nie ma tendencji do "gwałtownych" spadków ni z tego ni z owego, to termostat.

Abdiel
16-05-2006, 12:19
Dzięki! W tamkim razie pewnie do wymany, ale jeszcze sprawdzę...

skarabeusz80
19-05-2006, 11:33
U mnie tez nie dochodzi do literki n termostat wymienilem i nic sie nie zmienilo czujnik jest ok bo na postoju temperatura rosnie dopuki wentylator jej nie zbije, moze tak ma byc