Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Wyciek Oleju z silnika od strony z "tyłu" tj. od strony kabiny


Sandal
07-06-2011, 11:14
Witam,
Tak jak w temacie. [ MK3 131PS TDCI 2006] Podczas sprawdzania z kanału czy czasem nie cieknie mi wysprzęglnik sprzęgła znalazłem zaroszenie silnika olejem od strony kabiny (patrząc od tyły auta bardziej po stronie skrzyni biegów ale wysoko).
Niestety nie mogę zlokalizować skąd to cieknie/podcieka :-( tego nie jest dużo, nie kapie ale...

co na 100% mogę wyeliminować to, to że nie cieknie spod pokrywy zaworów.

Tam jest tak napchane rzeczy że określenie skąd to może lecieć jest prawie niemożliwe.
Od góry jak się patrzy na silnik to jest suchutki. Na moje oko to lekko olej się skupia na łączeniu bloku z głowicą. Może to uszczelka pod głowicą - czy od tej strony są jakies kanały ciśnieniowe? Czy jest tam jakiś inny przewód, który by mógł ulec uszkodzeniu - nie wiem np. do turbo czy wspomaganie??

Dajcie znać,
Pozdrawiam,
Sandał

SrebnaStrzała
07-06-2011, 12:21
Mógłbyś dać zdjęcie.
Warto sprawdzić rury od IC bo stamtąd może pryskać, oraz czynnik w klimatyzacji.
U mnie np jest trochę mokro na styku pokrywy łańcucha rozrządu, ale to nie jest tak ze mi stamtąd kapie tylko jest wilgotno i to już od co najmniej roku.

mario_p
07-06-2011, 16:32
Sprawdź czy nie masz nieszczelności na przewodach pod turbo, u mnie pod turbo na "cybandzie" jest mokro ale muszę go wymienić bo już nie idzie go dociągnąć.

SrebnaStrzała
07-06-2011, 19:00
przewodach pod turbo Jakich przewodach pod turbo?

DroneMan
29-06-2018, 20:26
Witam wszystkich widzę że jest to bardzo stary temat jednak podłączę się tutaj pod niego bo nie za bardzo wiem jak tutaj się posługiwać tym forum mam taką małą sprawę Niedawno kupiłem Forda Mondeo to jest 2008 Mk 4 2.0tdci 131 koni i teraz mam taki mały problem a właściwie duży problem bo cieknie mi olej z tyłu silnika i na pewno nie jest spod pokrywy zaworów więc nie za bardzo to widać bo tam jest takie straszne dojście że ciężko w ogóle coś zobaczyć Postaram się zrobić zdjęcia wiem że głowica składa się z dwóch części więc zastanawiam się czy czasem to nie jest z tego miejsca gdzie głowica się łączy raczej nie cieknie z pompy i Turbo chyba też nie bo przecież wszystko cieknie tak powyżej kolektora po lewej stronie cały kolektor jest zalany i w momencie jak się jedzie samochodem to właściwie nie ma problemu ale jak czasami wjedzie się na jakąś nierówną drogę albo się przy hamuje wtedy ten olej spada gdzieś tam niżej i po prostu pali się i pojawiają się kłęby dymu nie wiem czy ktoś z was się z tym spotkał skąd Może cieknąć tam przy jednej takiej śrubie kto wyżej szpilki od kolektora wygląda jakby był jakiś wężyk czy kabel czy coś takiego nie wiem chyba nie jest jakiś przelew czy coś z czego miałby ten olej lecieć mechanik ma w poniedziałek rozbierać to wszystko bo stwierdził że być może cieknie właśnie z łączenia jednej części głowicy z drugą częścią Bardzo proszę o pomoc

https://1drv.ms/f/s!Asn-QBHu9Dq4hPZU8lyHRypIaLHavw