Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Programowanie imobilaizera


Żaba
07-06-2011, 14:03
Witam. Czy jest możliwość samodzielnego zaprogramowania transpondera imobilaizera w mondeo MK3 jeśli posiadam tylko jeden kluczyk matke z niebieską zaślepką.Przekopałem forum i znalazłem tylko info odnośnie MK2 w którym można zaprogramować transponder posiadając tylko jeden klucz.Jak to wygląda w MK3?

corneliusab
07-06-2011, 20:03
Z tego co wiem to trzeba miec dwa klucze zeby zaprogramowac immo, z reszta sam programowalem u siebie 2 dodatkowe klucze ale mialem juz 2 oryginalnec (matke i ten drugi z pilotem). Zeby zaprogramowac pilota w kluczyku wystarczy jeden kluczyk.

Pozdrawiam

upsik
07-06-2011, 20:17
Niestety nie mając dwóch kluczyków sam tego nie zrobisz...

robarek
07-06-2011, 20:40
Podjeżdżasz do speca od kluczy i masz.

Żaba
07-06-2011, 21:15
Podjeżdżasz do speca od kluczy i masz.
Tak dokładnie ale trzeba 100-120 zł zostawić za sam immobilaizer a facet który to programuje potrzebuje auto i jeden klucz wiec próbuje dojść jak to zrobić samemu.Może jednak da się to zrobić tak jak w MK2.

Instrukcja MK2:Aby zaprogramować kluczyk zapasowy należy przekręcić kluczyk główny (czerwony) w stacyjce do pozycji II (zapłon). Kiedy zaświeci się lampka kontrolna należy wyłączyć zapłon, wyjąć kluczyk ze stacyjki, a następnie zaczekać aż lampka kontrolna zapali się ponownie (około 2 sekund). Po zgaśnięciu lampki mamy 10 sekund na zaprogramowanie jednego kluczyka przez włożenie go do stacyjki i przekręcenie do pozycji II. Zapalona lampka kontrolna oznacza pomyślne przeprowadzenie operacji kodowania.