Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] bicie przy hamowaniu i biegu, na luzie nie


hajowy
13-06-2011, 22:21
Witam
w Mondeo, które użytkuje od kilku lat zauważyłem, że zaczęło mi bić całym pudłem przy hamowaniu z większych prędkości, powiedzmy z 120-150....
Właśnie byłem zrobić test, bo już myślałem, że tarcze krzywe i chciałem sobie potwierdzić, co mówić na warsztacie i właśnie mnie olśniło po testach.
1. Jadę 150 km/h, wrzucam luz, hamuje ostro do 70 - płynnie ok
2. Jade 150 km/h, wrzucam luz, hamuje powoli do 70 - płynnie ok
mówię, co jest, przecież mam ten objaw jak zjeżdzam z autostrad, olśnienie, test trzeci
3. Jade 150 km/h na biegu, hamuje nie zrzucając biegu, daje po hamulcu ostro, bicie całej skrzyni
4. Jade 150km/h na biegu, hamuje nie zrzucając biegu, powoli, łosz, drgania całości auta, że aż telefon spada z uchwytu

Jeszcze rano myślałem, że sobie tarcze przetocze, bo w sumie są 2 letnie, ewentualnie przejrzy mi mechanik zawieszenie (choć przegląd miesiąc temu wzorowo), a tu takie olśnienie kiedy dokładnie to bije, no ale teraz to juz nie wiem co by było do naprawy, jakieś sugestie ?

PS Przy przyspieszaniu płynnie, wzorowo, nie ma problemów
Tylko przy hamowaniu i biegu jednocześnie

hajowy
13-06-2011, 22:53
problem taki sam opisany tutaj:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66933
i zero odpowiedzi

House
13-06-2011, 23:52
Nie jestem pewien czy mam rację, ale sprawdził bym łożysko i podporę łożyska prawej półosi napędowej.

Emmm
14-06-2011, 18:38
Kolego, sprawdź stan poduszek zawieszenia zespołu napędowego.
Pozdrawiam

Maddragon
17-06-2011, 19:30
Nie jestem pewien czy mam rację, ale sprawdził bym łożysko i podporę łożyska prawej półosi napędowej.

Gdyby to było to, to nie było by różnicy przy hamowaniu, przyspieszaniu czy podczas jazdy. Drgania byłyby cały czas. Faktycznie najbardziej pasują poduszki. Ale przy gwałtownych puszczeniach sprzęgła przy przyspieszaniu, powinny być wtedy słyszalne głuche stuki.