Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Piszczące hamulce


majkelmk3
26-07-2011, 20:26
Przed przywitaniem zacznę od tego iż nie znalazłem odpowiedz jak też sposobu aby zwalczyć mój problem,i proszę o zbędne głupie komentarze lub tez usunięcie mojego postu.

Witam!
Po części oficjalnego czas na moj problem.
Otóż od jakiegos czasu podczas jazdy piszczą mi hamulce/klocki.Przynajmniej tak mi sie wydaje.
Jest to przeważnie przy wolnych prędkościach od około 10-60.
Zaczyna piszczeć dopiero po chwili tzn po kilku hamowaniach.
Byłem w sklepie motoryzacyjnym i facet podpowiedział mi żeby przesmarował smarem miedziowym cięgna(nie wiem czy dokładnie to tak sie nazywa ale generalnie chodzi o to że niby od tego moze nie odbijać zacis) oczywiście nie pomogło.

Klocki sa oryginalne tak samo jak i tarcze i są w dobrym stanie.
klocki maja grubo ponad 7-8 mm.a tarcze maja może 1mm rant.

A co najważniejsze w tym wszystkim jest to że piszczenie nie jest ciągłe tylko cykliczne i nasila sie przy skręcaniu w lewo.

Proszę o jakieś rady bo meczy mnie już powoli...

Emmm
26-07-2011, 21:24
Kolego, przede wszystkim musisz mieć pewność, że to właśnie klocki piszczą. Nasilanie dźwięku przy skręcie w lewo raczej wyklucza skojarzenie tarcza/klocek. Wyjaśnij też, co znaczy piszczenie nie jest ciągłe tylko cykliczne, czy działa to na zasadzie zbliżonej do kierunkowskazu, czy są dłuższe okresy kiedy słychać pisk a później przez jakiś równie długi czas dźwięków tych nie ma. Jeszcze jedna ważna sprawa, czy dźwięk pojawia się wyłącznie po naciśnięciu hamulca a po zwolnieniu ustępuje, czy słychać go podczas wolnej jazdy nawet bez wciskania hamulca?
Pozdrawiam

majkelmk3
27-07-2011, 09:21
słychać go podczas wolnej jazdy nawet bez wciskania hamulca?

Tak,nawet jeśli nie dotykam hamulca to słychać to piszczenie.

Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć..chodzi o to ze np jadać 40km/h co np 5 sekund słychać piszczenie.

Piotruś
27-07-2011, 09:25
u mnie też słychać piszczące klocki z przodu, po wciśnięciu delikatnie hamulca pisk ucicha tak samo przy delikatnych ruchach kierownicą przy max 60kmh. wymieniłem klocki+tarcze problem ustał na miesiąc i znów piszczy moim zdaniem to już będą zaciski do poprawki
TYLKO TAK MI SIĘ NIE CHCE ŻE AŻ MNIE TRZĘSIE JAK O TYM POMYŚLĘ

majkelmk3
27-07-2011, 09:27
moim zdaniem to już będą zaciski do poprawki


tzn

Piotruś
27-07-2011, 11:53
tzn mogły się trochę zapiec lub coś w tym stylu. mówię jak jest w moim przypadku

Emmm
27-07-2011, 13:15
Nadal nie bardzo wyobrażam sobie ten dźwięk, ale w sumie regeneracja zacisków z pewnością nie zaszkodzi. Kolego Majkelmk3 wymień gumy na tłoczkach (możesz kupić komplet naprawczy do zacisków), porządnie oczyść prowadnice i przesmaruj smarem miedziowym, złóż do kupy i zobaczysz jaki efekt osiągniesz.
Pozdrawiam

SrebnaStrzała
27-07-2011, 14:27
Dla mnie to piasta się zużywa i przy hamowaniu zmieniają się siły jakie na nie oddziałują.
Nie tak porządnie bo się na klocki i tarcze dostanie. To trzeba zrobić z umiarem i precyzją a nie psikać po wszystkim.

majkelmk3
27-07-2011, 15:15
Nigdy nie regenerowałem zacisku ;/

Emmm
27-07-2011, 15:16
Hmmm, nie ma mowy o psikaniu na klocki i tarcze. Do regeneracji zacisk trzeba zdemontować i wówczas oczyścić dokładnie prowadnice i pokryć smarem miedziowym i najlepiej nie tym w aerozolu.
Pozdrawiam

majkelmk3
27-07-2011, 15:17
Robiłem to ale tym w spreyu...

i tak wgl to Wam powiem że Ford dał d^%y z tymi zaciskami po całości.

Emmm
27-07-2011, 15:54
Nic podobnego, nie są takie złe. Pewnie, że lepsze są wielotłoczkowe, ale to o wiele droższe rozwiązanie. Większość marek, zwłaszcza w autach o cenach umiarkowanych, stosuje zaciski pływające a tu niestety czystość, dobry poślizg i sprężystość gumy ma zasadnicze znaczenie.
Ten smar w sprayu ostatecznie też może być, ale w celu dobrego oczyszczenia prowadnic zaciski trzeba zdemontować a jak już będą na wierzchu, to warto gumy na tłoczkach wymienić.
Pozdrawiam

K!S!3L
27-07-2011, 19:12
mam pytanie do autora tematu: czy czujesz drgania całej budy jak hamujesz czy tylko samo piszczenie? bo u mnie również słychać piszczenie przy delikatnym skręcie w lewo w prawo jest cisza ale ponadto telepie przy hamowaniu ale tylko między 80-60.

majkelmk3
27-07-2011, 19:41
Nie kolego nie trzęsie mi budy u Ciebie może zbieżność :)

K!S!3L
27-07-2011, 20:25
zbieżnośc była robiona niedawno bo dość zdrowo w dziure wjechałem ale od tego by nie trzęsło a piszczenie to na klocku nie że opony o asfalt:) tarcze odpadaja bo mam 3 komplet w tym raz przetoczone

majkelmk3
27-07-2011, 20:27
powiem Ci że nie mam pojęcia od czego to może być może łożysko koła

majkelmk3
28-07-2011, 21:35
Dobry wieczór!
Gadałem dzisiaj z moim mechanikiem,pracownikiem serwisu Forda i powiedział mi że on w swoim mondeo mk2 miał takie coś od klocków,a konkretniej że stały się twarde.

Nie wiem co i jak ale raczej wymienie i zobacze .

kristoferson
01-08-2011, 16:00
Też mi tak piszały te hamulce,a raczej popiskiwały.Wyjąłem klocki i wyczyściłem dokładnie prowadnice klocków,ponieważ zauważyłem że klocki nie przesuwają się w gniazdach, musiałem je wybijać młotkiem.Wszystko wyczyszczone do żywego i posmarowane smarem miedziowym. I PO PROBLEMIE!!!

Emmm
01-08-2011, 16:11
Wyjąłem klocki i wyczyściłem dokładnie prowadnice klocków,ponieważ zauważyłem że klocki nie przesuwają się w gniazdach, musiałem je wybijać młotkiem.Wszystko wyczyszczone do żywego i posmarowane smarem miedziowym. I PO PROBLEMIE!!! Właśnie od tego zacząć należało.
Pozdrawiam

majkelmk3
09-08-2011, 19:50
mam tylko pytanie czy jeśli mam cały zacisk to klocki powiny byc luźne czy powinny sztywno siedzieć w tych "gniazdach".Pytam bo jeden właśnie jest sztywno a drugi luźny do takiego stopnia ze wypada.Klocki oryginały motocraft.wie ktoś może jak zaradzić temu wypadaniu?







Wyczyściłem nasmarowałem i dalej piszczy !

Emmm
09-08-2011, 20:08
KOLEGO, GUMKI ZMIENIŁEŚ? Druga sprawa, jakie masz tarcze, oryginalne czy zamienniki? Trzecia rzecz, kiedy zaczęło piszczeć, masz tak od początku posiadania auta, czy stało się to w trakcie?
Pozdrawiam

majkelmk3
10-08-2011, 16:11
Tarcze hamulce Motorcraft oryginalne tak samo jak klocki i zaczęło piszczeć po roku jak go mam.

sakul87
21-05-2018, 20:21
Cześć

Odgrzeje troche kotleta ale mam bardzo podobny problerm. Hamulce piszczą mi niemiłosiernie podczas jazdy (pisk nie ustaje podczas hamowania). Poniżej filmik gdzie ruszam, hamuje przed progriem i znów przyśpieszam. Pisk słychać prawie cały czas. Pisk jest jednostajny i słychać go przy prędkościach 10-40/50kmh.

https://photos.app.goo.gl/C8F6XeAEckUrPJCW9

Radzę pogłośnić, wtedy dobrze słchać.

Problem pojawił się po tym jak byłem na torze ostrzej pojeździć. Od tego czasu wymieniałem klocki już dwa razy (ani razu zmiania nie pomogła) i był też hamulce czyszczone i tarcze szlifowane.

Będę wdzięczny za jakieś sugestie bo mnie to już do szewskiej pasji doprowadza...

espek
28-05-2018, 13:35
Cześć

Odgrzeje troche kotleta ale mam bardzo podobny problerm. Hamulce piszczą mi niemiłosiernie podczas jazdy (pisk nie ustaje podczas hamowania). Poniżej filmik gdzie ruszam, hamuje przed progriem i znów przyśpieszam. Pisk słychać prawie cały czas. Pisk jest jednostajny i słychać go przy prędkościach 10-40/50kmh.

https://photos.app.goo.gl/C8F6XeAEckUrPJCW9

Radzę pogłośnić, wtedy dobrze słchać.

Problem pojawił się po tym jak byłem na torze ostrzej pojeździć. Od tego czasu wymieniałem klocki już dwa razy (ani razu zmiania nie pomogła) i był też hamulce czyszczone i tarcze szlifowane.

Będę wdzięczny za jakieś sugestie bo mnie to już do szewskiej pasji doprowadza...


A może nie są winne hamulce tylko osłony na półosiach? Może po ostrej jeździe się przegrzały trochę i teraz piszczą?

sakul87
04-10-2018, 11:49
Okazalo się, że winna była piasta. Więc jak ktoś będzie miał podobne objawy (opisane w poście powyzej) to polecam wymienić.