Zobacz pełną wersję : BRC nie przełącza automatycznie


K!S!3L
11-08-2011, 22:38
Witajcie, Mam problem z gazem w mondeo mk1 1.6 16v. Jak go kupiłem nie przełączał sie sam na gaz musiałem po jego rozgrzaniu zrobic to ręcznie mowa tu o BRC 2gen. z takim przełącznikiem http://allegro.pl/lpg-brc-centralka-przelacznik-blitz-brc-i1749743503.html kiedys coś się naprawiło było ok a potem po kilku dniach spowrotem szlag trafił. Jednak niedawno poprawiając i izolując wtyczke od czujnika temperatury cieczy chłodzącej bo były gołe kable o dziwo sie naprawiło i przełączał sam. Koniec mojej radości nastąpił po podjechaniu na stacje i zatankowaniu PB od tamtej pory koniec aż do wczoraj gdy zakupiłem filtr gazu, zakręciłem butle wymieniłem filtr, odpaliłem i przy 2500rpm przełączył się sam. Zgasiłem odpalam ponownie na PB obroty w górę do 2500 i ani drgnie. Wie ktoś co jest grane? Czy ten czujnik temperatury ma coś do tego? filtr był wymieniany przy okazji wymiany uszczelki pokrywy zaworów od taki kaprys.

dresat
12-08-2011, 22:31
Czujnik temperatury cieczy, ale wkręcony w reduktor; w komputerku gazu powinna być wpisana temperatura przełączenia.

K!S!3L
13-08-2011, 07:40
w 2 generacji też przełącza się wg temperatury? myślałem ze wg obrotów bo w instrukcji pisało tylko o 2500rpm a o temperaturze nic.

dresat
13-08-2011, 11:08
Zanim nastała sekwencja, była rozwinięta druga generacja z komputerkiem gazu, silniczkiem krokowym gazu, reduktorem i mikserem...

krismielec
21-08-2011, 07:47
Witaj, może być tak że przełącza się po osiągnięciu danej temperatury silnika przy danych obrotach. Są takie instalacje które przełączą się nawet na zimnym silniku jak przygazujesz i są takie z dodanym czujnikiem temperatury które nie pozwolą przełączyć na gaz zanim nie osiągniesz ustalonej w centralce temp.

Przeglądnij instalację. Być może faktycznie komputer nie otrzymuje sygnału z czujnika temperatury i nie pozwala się przełączyć na gaz.
A może po prostu coś się rozregulowało i trzeba jechać do gazownika. Za 20 zł pewnie rozwiąże problem ;)

Pozdrawiam.