Zobacz pełną wersję : PROBLEM. Sprzęgło??Poduszki pod silnikiem??


CzeSlaw
18-06-2006, 11:15
Witam wszystkich jestem tutaj nowy dopiero od dzis. Na wstepie informuje ze jestem laikiem w swiecie motoryzacji, ale mam Fieste i mam z nia problem a wy drodzy ludzie mam nadzieje ze mi troszke pomożecie. Problem przedstawia sie tak:

1.
Na wolnych obrtotach jak również poza nimi dotykając pedału sprzęgła odczuwam drgania tak samo jak na pedale hamulca na postoju (np czerwone swiatlo). Na domiar zlego gdy wciskam sprzęgło raz na jakis czas jest "pykanie" tzn tak jakby "metalowa lika zeskakiwala z jakiegos metalowego przedmiotu"(przepraszam za sformuowanie) Co to może być? Co trzeba zrobić? Ile to może kosztowac??
2.
Podczas kiedy jest nierozgrzany silnik podczas zmiany z 1 na 2 bieg odczówam szarpanie. Odczówam to również w sytuacjach kiedy na 3 czy tez może na 4 puszczam gaz. Czy są to poduszki pod silnikiem??Czy może jeszcze coś innego.Ile to może kosztować??

Z góry dziekuję za odpowiedzi. PS ma z Was ktoś możę Jakąś książke (PDF, SKAN WORD) instrukcja do fiesty '91. Dzieki:)

stasiek49
18-06-2006, 11:22
witam sprawdż poduszki skrzyni biegow może są tylko poluzowane

CzeSlaw
18-06-2006, 13:49
Dzieki. A sprzegielk...wymieniac całe??

stasiek49
18-06-2006, 13:59
sprawdż poduszki i jak ni będzi poprawy to sprzęgło

CzeSlaw
18-06-2006, 22:36
Ok dzieki sprawdze, ale dopiero w nast. weekend. jak narazie mam nawał spraw:)Dzieki i pozdrawiam

[ Dodano: 2006-07-01, 22:14 ]
juz wiem dlczego bił mi pedał sprzęgła. Dzis wymienilem całe sprzęgło no i poduszke od strony rozrządu też, Już jest ok. Co sądzicie o kpl sprzęgła firmy LUK??Kosztował mnie 270,00 zł (dużo?czy w git??)a poduszka 85,00 zł
Męczyłem sie cały dzień :fcp27