Zobacz pełną wersję : Wycieraczki Fiesta 1.3 1991r.


Kuba80
22-06-2006, 22:24
:fcp4 Witam Wszystkich. Jestem nowy w klubie forda. Mam drobne kłopoty z moją fiestą i bardzo przydała by mi się jakaś instukcja. Jeśli znalazł by się Ktoś kto może mi pomóc będę dozgonnie wdzięczny. Szczególnie chodzi mi schemat el. wycieraczek. nie wiem dlaczego ale palą mi się przełączniki przy kierownicy. Kupiłem inne i znowu stało mi sie to samo. może to wina tej małej kostki wpinanej do przełączników? I tak właśnie mam tylko szybkie wycieraczki bo styki od wolnych i przerywanych sie popaliły. Pozdrawiam.

Arekk
27-06-2006, 21:00
posiadam taką instrukcję - ale w celu informacjii zapraszam na GG.
Pozdrawiam Arek

Act!v!tY
27-06-2006, 22:53
Mam identyczny problem... jak go rozwiazesz to prosze napisz to tutaj :) Pozdrawiam

JoeMix
28-06-2006, 06:05
Przyczyną za 80% jest zapewnie silnik wycieraczek, i jego pierwszy bieg... zwolninie pracy wycieraczek uzyskuje się przez mniej wefektywne zasilania silnika, dzieki temu częśc wytworzonej energi jest tracona, a silnik kręci się wolniej... wystarczy zdarta szczotka albo przytarte łożysko aby pobór prądu drastycznie skoczył do góry... odepnij silnik, i sprawdz instalacje bez niego, jak bedzie wystąpywał jakikolwiek pobór prądu to przyczyna lezy gdzies indziej, następnie podłacz silnik na krótko... i zobacz co i jak z nim...

Kuba80
13-07-2006, 01:48
Kupiłem na allegro nowy przełącznik zespolony, gruntownie wyczyściłem i nasmarowałem silnik wycieraczek oraz prowadnice i wszystko zaczęło działać tak jak ma działać :fcp1
Zauważyłem też że bezpiecznik wycieraczek był 30A zamiast 20A.Ktoś włorzył wiekszy bo mu się przepalał bo wycieraczki miały za ciężko i przez to paliły mi się styki w przełączniku zespolonym.Teraz włożyłem bezpiecznik 10A i wszystko działa.Dzieki za rady JoeMix.Bardzo mi pomogły. :fcp29

[ Dodano: 2006-07-13, 02:50 ]
Mam identyczny problem... jak go rozwiazesz to prosze napisz to tutaj :) Pozdrawiam
Napisałem. Pozdro. :fcp14