Zobacz pełną wersję : Instrukcja do Fusion

krzych
24-06-2003, 12:28
(Post wysłany przez Jarek)

Czy ktoś z szanownych użytkowników Fusiona posiada już instrukcję obsługi. Ja mam samochód już 3 tygodnie a instrucji ani widać. Czy istnieje jeszcze pojęcie docierania silnika. Ja akurat specjalnie nie stosuje się do ogólnej starej zasady docierania. Do 500 km jeżdziłem spokojnie póżniej wyjazd w góry na autostradzie 120-140 km/h z chwilowym sprawdzeniem V-max (180 km/h),w górach też częste podjazdy na 2 i 3 biegu. Spalanie z takiego wypadu 6,6 l/100 km. Czy taka jazda mogła żle wpłynać na silnik, czy docieranie to już przeszłość. Nadmieniam,że nie kręciłem go powyżej 4000 obr/min a V-max uzyskałem na piatym biegu przy około 4500 obr/min. w ciągu paru minut.

Jacek
17-07-2003, 20:23
Z tego co wiem to obecnie silniki docierane sa fabrycznie, wiec raczej nie trzeba juz tego robic samemu. A z jakim silnikiem kupiles?? I dlaczego nie masz instrukcji? Nie dostales z autem??

krzych
04-08-2003, 15:15
(Post wysłany przez stanley)

Czy ktoś z szanownych użytkowników Fusiona posiada już instrukcję obsługi.

Mam ten sam problem.....
Odebrałem samochód pod koniec lipca i obiecali że instrukcja obsługi będzie za 4 tygodnie :(
Na razie w razie problemów dzwonię do salonu i udzielają mi informacji przez telefon.
Szukałem też wersji elektronicznej tej instrukcji ale bez skutku :(

krzych
21-08-2003, 08:09
(Post wysłany przez Darski)

Silniki są docierane fabrycznie, ja kupiłem Fusiona 2 dni temu i dostałem instrukcje w której stoi że zalecają przez pierwsze 1500 km nie żyłować silnika, nie kręcić na wysokie obroty i maksymalną prędkość.
Przyjemnego użytkowania.

Janusz
25-09-2003, 16:01
Coś sennie na forum !!!
A instr. elektroniczna, najlepiej serwisowa, to było by coś!!(nawet angielska !)
Taka solidna firma FORD, i co.
Może \"Ford Center\" coś oficjalnie zadziała?
szukam dalej.
janusz

krzych
26-09-2003, 19:36
(Post wysłany przez Norbert)

Co jest z instrukcją ?? Ja dostałem !! Przy zakupie ,to chyba normalne.

szeski
23-04-2004, 01:22
Nie chce niektorych z was denerwowac, ale instrukcje dostalem razem z samochodem (w Fordowskim etui). Niestety w formie elektronicznej bedzie licho - juz szukalem :(

Yotez
03-08-2004, 13:21
Dziwne - ja dostalem instrukcje w etui, a co do pierwszej jazdy, to do 500km ukladaja sie opony i caly uklad jezdny - nie nalezy szalec, silnik jest wstepnie dotarty na hamowni, wiec wystarczy deliktnie jezdzic do 1500km a potem to juz szał!! :)
Pozdrawiam

chromol
03-08-2004, 14:39
ja też dostałem piękne etui z instrukcją w środku. wydaj mi się, że niektórzy dealerzy lecą w "kotka". domagajcie się instrukcji w opakowaniu bo warto.

Dj Brabus
03-08-2004, 14:43
A ja mam używanego Fusiona i nie mam instrukcji!! :(( A może ktoś skserowałby mi taką instrukcję?? Możemy się dogadać :razz:

chromol
06-08-2004, 10:33
A ja mam używanego Fusiona i nie mam instrukcji!! :(( A może ktoś skserowałby mi taką instrukcję?? Możemy się dogadać :razz:
nie wiem, czy otrzymałeś mój PW dlatego piszę na ogólnym - napisz do mnie PW. :lol:

Janusz
12-08-2004, 21:58
Quiz.
Wprawdzie instrukcje dostalem razem z samochodem, i to w Fordowskim etui, ale niech ktoś mi powie co w którym przewodzie w w którym kierunku płynie ??? :) (patrz foto)
A elektryka, bezpieczniki...
W instrukcji nie ma :cry: .
A kody błędów złącza diagnostycznego (aż strach pomyśleć)
Może ktoś ma dojście do takiej dokumentacji.
Pozdrowienia

Mareko
11-09-2004, 00:21
Ja swoja instrukcje dostalem wraz z samochodem ale ze jestem niecierpliwy to na 2 miesiace przed odbiorem zalatwilem sobie inny egzemplarz, coby sobie poczytac.
Teraz posiadam dwie i wlasciwie jedna moge komus odstapic - gratis oczywiscie :D.

Klocek7
13-03-2010, 10:45
Witam.
Poniżej link do: Instrukcja obsługi Fusion 2005-
http://rapidshare.com/files/352014718/Instrukcja_obslugi_FORD_FUSION_PL.pdf
Aby pobrać za free:
- wybierz opcje nr 1 "free"
- poczekaj 30 sek. na wygaśnięcie opcji "przejdź do wersji PREMIUM
- otwórz "download"
... i przeglądaj.
Polecam. Może komuś się przyda? ...
Pozdro.
Klocek7
Ps.:I jeszcze gdyby ktoś z Was szukał innych Instrukcji Obsługi niekoniecznie do Forda:
http://www.forumsamochodowe.pl/literatura-motoryzacyjna-vf64.htm

Gosia01
13-03-2010, 15:55
Jest też w tym miejscu:
http://instrukcja.pl/i/ford_fusion_najnowszy_model_instrukcja_obslugi
Jest jak fabrycznie dokładana do Fuzji

karel0828
13-03-2010, 20:43
Lol :) Po 6 latach doczekać się odpowiedzi :) To jest coś!:)

Yaro
13-03-2010, 20:49
Lol :) Po 6 latach doczekać się odpowiedzi :) To jest coś!:)
Lepiej późno niż wcale :D

arturek
13-03-2010, 21:24
Był juz taki jeden co po szerokim szukał świecie tego co jest bardzo blisko.

Drugi chwali się, że udostępnił instrukcję na jakimś serwerze (rapidshare) - pewnie na stronie Ford Polska instrukcje już się skończyły :)

W moim podpisie link do instrukcji też jest od dawna

Arturek

Klocek7
15-03-2010, 16:37
Witam wszystkich.!
Niestety 6 lat temu mnie tu nie było - a szkoda. Ale zawsze warto przeczytać o czymś, czego ktoś może szuka - bez względu na to, kiedy to było napisane.
Poza tym 6 lat temu nie byłoby Instrukcji do Fuzji po 2005r., no nie?! Zwłaszcza, że (np. wskaźniki) do 2004 były inne niż potem.
Ale macie rację - lepiej późno niż wcale!
Ja sam już kilkakrotnie skorzystałem z Waszych porad. I nie ma znaczenia kiedy były napisane skoro niosą odpowiedź na "dzisiejsze" Twoje pytanie.
Może i tym razem przydały się komuś ......
Pozdro.
Klocek7.