Zobacz pełną wersję : Pukająca rura wydechowa


Abdiel
09-07-2006, 00:48
Witam!
Dawno się nie odzwyałem dlatego korzystając z okazji chciałem wszystkich serdecznie pozdrowić :fcp29
Mam pytanie. Na wybojach wali mi rura, a dokladniej tlumik o spod samochodu. Jest to strasznie irytujace i chcialbym cos z tym zrobic, tylko nie wiem od czego zaczac? Tlumik buja sie lekko na wszystkie strony, nie wiem czy wymienic tylko gumy, czy potrzeba czegos jeszcze?
Dziękuję za uwagę :)

NODDI11
09-07-2006, 09:41
Gumy powinny wystarczyć, chyba że "pierdzi" co by znaczyło że poluzowało się na śrubach przy portkach.

Bonus
09-07-2006, 11:12
może nawet i nie trzeba wymieniać gum sprawdz czy maty izolacji akustycznej nie są w jakims miejscu za blisko tłumika szczególnie jeśli masz tłumiki nie oryginalne (są większe)

Abdiel
09-07-2006, 23:52
Sprawdze, wszystko jest mozliwe (ale co do nieoryginalnosci tlumika, to nie mam pojecia, ja przy nim nic nie robilem).
Obu Wam dziekuje za pomoc :fcp2

marek11
10-07-2006, 08:08
Sprawdz mocowanie ekranow metalowych tych przymocowanych do podlogi. Ja tez myslalem, ze wali rura nawet wymienilem gumy a pozniej okazalo sie ze luzny byl ekran.

Abdiel
10-07-2006, 12:53
Sorka,ze spytam, ale co to jest to mocnowanie ekranow, bo nie bardzo wiem, gdzie to jest :fcp5

marek11
10-07-2006, 13:16
takie blachy pomiedzy wydechem a podloga na calej dlugosci auta oczywiscie przymocowane do podlogi. No moze w twoim tego nie ma jasli pytasz.

Bonus
10-07-2006, 22:30
jak koncowy tłumik spadnie z zawieszki to może się wygiąć rura między środkowym a końcowym tłumikiem (na zagięciu nad belka skrętną zawieszenia) może się tak samo zagiąć jeżeli się najedzie rurą wydechową na przeszkode (chociażby na wysoki krawężnik) będzie obijać o karoserie mniej więcej w miejscu pod siedzeniami tylnymi

Abdiel
18-07-2006, 00:12
Właśnie pod siedzeniami z tyłu czuje jak mi obija :/
Jutro biorę auto na kanał i sprawdzę dokładnie wszystko.
Czy nie jest gdzieś zgięta i czy wszędzie mam te maty, bo chyba nic mnie już nie ździwi ;)
Dziękuję za odpowiedź.