Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Podmuch zimnego powietrza?


Maszin
14-01-2012, 13:00
Witam, mam dość dziwny i być może śmieszny problem, ale zapytam, co mi szkodzi. Czy jest to normalne, żeby przy skręcaniu w prawo następował powiew zimnego powietrza? ::mad: Ogrzewanie włączone i w aucie jest ciepło.
Praktycznie co skręcę w prawo to w okolicach kierownicy, gałki zmiany biegów czuć powiew zimnego powietrza co jest grane :oops:?

macka
14-01-2012, 13:14
prawdopodobnie ten typ tak ma, bo w mk 1 też to jest wyczuwalne..

Szejk.Ahmed
15-01-2012, 10:36
ja też się nad tym zastanawiałem ale dałem sobie spokój.;)

Damian
15-01-2012, 11:05
Ten typ tak ma.

dab1978
15-01-2012, 11:25
Mam to samo!!! skąd tak dmucha, to jakiś żart fordowski...?;)

krawmed
16-01-2012, 20:25
I jak tak samo powiem tez tak mam np na rondzie lub skręcaniu. Według mnie to poprostu powietrze sie przemieszcza w srodku cieplejsze zimniejsze i jakies takie ruchy gdy powstaje siła odsrodkowa. Fizykiem nie jestem jak cos to moja teoria

skylla1
16-01-2012, 20:49
A nawiew macie ustawiony na co?

dab1978
16-01-2012, 23:25
Obojętnie na co...

macka
17-01-2012, 08:16
nie ma znaczenia na co nawiew jest ustawiony...

I jak tak samo powiem tez tak mam np na rondzie lub skręcaniu. Według mnie to poprostu powietrze sie przemieszcza w srodku cieplejsze zimniejsze i jakies takie ruchy gdy powstaje siła odsrodkowa. Fizykiem nie jestem jak cos to moja teoria

Myślę że kolega ma rację, jakaś rotacja powietrza

mjprzem
17-01-2012, 08:19
Mozna powiedziet ten typ..a moze lepiej diesel tak ma ;)

o co chodzi?
3 sprawy:
-podgrzewanie elektryczne-ma rozne cykle dzialania
-silnik diesla-jak jest obciazony-grzeją -jak puscimy gaz-chlodzi
-predkosc obrotowa silnika-predkosc pompowania plynu w ukladzie.

czasami tez sie zastanawialem czy nie mam dziury pod nogami ;) bo raz cieple raz chlodniejsze...a ja mam manuala i niemozliwe aby cokolwiek sie mi moglo zmienic.

skylla1
17-01-2012, 11:13
W benzynie nie stwierdzam podobnego objawu.

Pidu
17-01-2012, 11:48
Ja także nic takiego nie zaobserwowałem - foka z silnikiem benzynowym.

Szejk.Ahmed
17-01-2012, 11:54
no to mamy odpowiedz,tylko diesel ma takie objawy.;)

dab1978
17-01-2012, 14:26
nie tylko, ja mam to również...1,6 benzyna.

mjprzem
17-01-2012, 14:44
no to jest juz dziwny przypadek..moze cos termostacik skacze albo pompa sie wyrobila.
benzyna szybko sie nagrzewa i niema dodatkowego podgrzewania wiec tutaj taki temat jest juz troszke dziwny.
ale moze kolega sie pomylil bo widze ze w opisie jest kilka mozliwosci ;)

Maszin
17-01-2012, 21:48
Jeśli chodzi o mnie to problem z tym mam w benzynce. Trzeba coś wykombinować, niektórym "pizga" w dieslu innym w benzynce a jeszcze innym wcale. g:D
Myślimy panowie :D

Szejk.Ahmed
18-01-2012, 06:37
nie ma co sobie tym głowy zawracać.jezdzić i tyle a nie problemów szukać.:)

mjprzem
18-01-2012, 07:21
skoro jest tak i w benzynce to widocznie ma to zwiazek z pompa...wiec ciezko bedzie poradzic bo wydajnosci pompy sie nie zwiekszy. Ale w benzynce...???...;)

koledze jak wialo w benzynce to sie okazalo ze mu klapa od recurkulacji sie nie domyka i robi sie dziura od wlotu powietra wewnatrz samochodu bo klapa ma byc albo calkiem zamknieta albo calkiem otwarta..wiec moze takie rzeczy w benzynce?
ale to bylo adekwatne do predkosci jazdy. Przy wolnej jezdzie nic powiewow zimnego powietrza nie tlumaczy poza nie wydolnoscią ukladu ogrzewania.

Pitol321
18-01-2012, 14:50
U mnie takiego "ruchu powietrza" nie mam, temperaturę wewnątrz trzyma dobrze i nie wyczuwam "podmuchu" przy skręcie, w łuku czy na rondzie.
ALE, miałem podobnie w Xsarze. Tam termostat nie trzymał dobrze i czasem wiało raz tak, raz tak, najbardziej "podmuch" był wyczuwalny właśnie przy skręcie lub nagłym zwiększaniu prędkości.

Tezy mjprzem najbardziej do mnie przemawiają... ;)

dab1978
18-01-2012, 15:58
Poza tym, nie wiem jak u was, ale u mnie trudno odpowiednio ogrzać auto na pierwszym stopniu dmuchawy...raczej w jeżdzie miejskiej cały czas jest drugi stopień włączony,np. kierunek - szyba/nogi.

maureliusz
18-01-2012, 21:36
Ale jaja!!! Jak go tylko kupiłem to pierwszej zimy to z czaiłem. Jednak doszedłem do wniosku, że może mam jakieś omamy...

Klimatronik/Diesel/Mam to samo przy skręcaniu w prawo. Natomiast chyba nie zawsze, albo tylko od czasu do czasu to zauważam. Ale motym jest nie ziemski - X-File :-)

Temu wszystkiem winny Coriolis ;-) tylko nie wiadomo czym on steruje niedobry.

Wyjaśnienie z rotacją powietrza ciekawe, tylko...przy otwartych oknach raczej to możliwe:-). W przeciwnym razie w momencie wypadku to zimne powietrze...chyba by nas zabiło:-)))

Nestorr
22-01-2012, 17:25
W MK1/klimatronik/benzyna 2.0 nie mam takiego objawu ale domyślam się że może to drażnić. (w tej chwili nie pomogę bo jeździłem tylko nissanami, więc muszę się dużo nauczyć o fokach) :)

bargus
05-11-2012, 20:09
No i jak, rozgryzł ktoś tego gniota bo mnie coraz bardziej wkurza?

Homie
05-11-2012, 20:18
Rownież potwierdzam podmuch, ale jakoś nie zwracam na to uwagi, mnie to absolutnie nie drażni.

mjprzem
05-11-2012, 21:38
Panowie....niechcacy wracajac do tego tematu zauwazylem to co autor tego tematu mial na mysli.
Faktycznie jest cos takiego ze jak skrecam gwaltowniej lub szybciej w prawo to odczywam czasami podmuchy zimnego powietrza...ale aby odrazu wyjasnic o co chodzi to odrazu napisze.

Powietrze w samochodzie jest w formie warstw....tak samo jak woda w zbiorniku na dnie i na gorze. Zmieniajac kierunek-wlasnie wprawo wymuszamy aby zimne powietrze przemieszczalo sie na lewo a cieple na prawo adekwatnie do sily odsrodkowej.

Zauwazylem ze dzieje sie to nawet przy zamknietych oknach i wylaczonej klimatyzacji, bynajmniej tak mi sie wydaje wiec wynikalo by z tego ze to nie zadne dziury w samochodzie ani wariactwo klimatroników czy ogrzewania (bo ja mam manuala -a tez to zauwazylem) tylko takie prawa fizyki.

Przypuszczam ze adekwatnie musi sie dziac po stronie pasazera jak skrecamy w lewo...tyle ze ja rzadko siedze na miejscu pasazera, wiec nie potwierdze tego ;)

majek32
05-11-2012, 21:45
Zapytaj przy okazji pasażerkę czy pasażera,skręcam w lewo zimniej ci?

bargus
05-11-2012, 23:49
Na miejscu pasażera jest to całkowicie nie odczuwalne (sam zasiadałem, żeby sprawdzić), a jeżeli chodzi o ruchy powietrza jak tu niektórzy sugerują to dlaczego te ruchy ujawniają się tylko w FF MK2???????????? - bo miałem wcześniej kilka samochodów (i kilkunastoma jeździłem) i takich jaj nie było. Ten podmuch jest tak ewidentny, że nie może tu być mowy o jakichś ruchach powietrza pod wpływem nagłego skrętu - zwłaszcza, że to się objawia tylko przy skręcie w prawo (niekoniecznie ostrym).