Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] Nadmiar wody na bocznych szybach podczas jazdy w deszczu


aby1
15-05-2012, 00:55
Witam,
Czy ktoś doświadczył podobnego problemu, a może ktoś zna rozwiązanie?

Podczas szybszej jazdy w deszczu (np. na autostradzie) pojawia się nieprzyjemny problem, mianowicie nadmiar wody spływa na boczną szybę zasłaniając lusterko. Woda która zbiera się albo gdzieś na masce albo spływa z przedniej szyby "rozlewa" się po bocznej szybie. Z jednej strony jakby bardziej niż z drugiej. ktoś to zna Panowie i Panie?

TOMAS
15-05-2012, 05:54
Temat już opisywany, był też wysyłany list do ford polska z informacją o wadzie fabrycznej samochodu. Oni wady nie widzą, część z nas pozakładała sobie owiewki na boczne szyby.

butel
15-05-2012, 08:23
Najprawdopodobniej masz za bardzo przylegające listwy zbierające do przedniej szyby w górnej części, ja zrobiłem kiedyś tak i pomogło, nie mam od tej pory problemu z zaciekaniem na boczne szyby. Dodatkowo założone owiewki.
Kilka godzin na słoneczku w celu nagrzania (czarne listwy), delikatnie je odgiąłem aby nadmiar wody zbierany przez wycieraczki miał odpływ. Niektórzy stosowali też opalarkę w celu nagrzania tych listew.
Co najważniejsze po próbie deszczowej - problemu niema!

kolonez
15-05-2012, 10:24
... Niektórzy stosowali też opalarkę w celu nagrzania tych listew.
Co najważniejsze po próbie deszczowej - problemu niema!

Jam ci tak uczynił...:D

aby1
15-05-2012, 11:28
czyli mówicie o tej listwie pionowej przy przedniej szybie tak?

PAFFCIO
15-05-2012, 12:23
tak, listwa na skraju szyba idąca od dołu do góry.