Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Dźwignia automatycznej skrzyni biegów - pojawiły się dziwne luzy


Paleczny
28-05-2012, 17:16
Witam

Jeżdżę sobie Mundkiem z automatyczną skrzynią. Jako że automat w ruchu miejskim jest głupi i za wolny, w mieście głównie używam sekwencji, ok 50% dźwignią zmiany biegów, 50% przyciskami na kierownicy. Kilka dni temu zauważyłem, że dźwignia w położeniu sekwencyjnym zaczęła mieć luzy. "Chodzi" dużo lżej niż wcześniej a sama dźwignia kiwa się niecały 1cm do przodu i do tyłu. W skrajnym położeniu tam, gdzie ma nastąpić zmiana biegu, wszystko jest w porządku i biegi zmieniają się bez zarzutu. Co nie zmienia faktu, że ten luz coraz bardziej zaczyna mnie martwić. I pytanie moje - czy któremuś z kolegów pojawił się podobny problem, ewentualnie co mogło się wydarzyć. Czy to jest jakaś sprężyna, do której dostęp jest "od góry", czy trzeba by rozebrać skrzynię i tam dopiero zdiagnozować usterkę. Dzięki z góry za pomoc.

Paleczny
30-05-2012, 12:46
Witam

Odświeżam temat, proszę o pomoc.

Pozdrawiam

1olek
30-05-2012, 23:01
ta wajcha to jest tylko drążek a pod nia masz przelaczniki, ona nie ma zadnego mechanicznego polaczenia ze skrzynia. Kup drugi, wymien i po problemie:

http://motoallegro.pl/listing.php/search?string=mondeo+automat+lewarek&category=620