Zobacz pełną wersję : [Ka 1996-2008] Sprężarka klimy jaka??


kado ka
01-06-2012, 10:50
Witam
Wczoraj byłem załadować klimę i okazało się ze padła sprężarka.czy w KA rok 2000 były różne sprężarki czy jeden model,jak jeden to jaki model? Myślę o kupnie używanej co o tym myślicie?

yaro666
01-06-2012, 13:48
lepiej oddać do regeneracji, czyli wymiana łożyska i regulacja sprzęgła. koszt ok. 150zł w Będzinie, ale robią takie rzeczy także ludzie od alternatorów i rozruszników. Polecam, dajemy tak robić od 5 lat i nie było jeszcze reklamacji.
Jak chcesz namiar, to Będzin Stanisław Bańka.

Używkę wsadzisz i będziesz się stresował ile podziała.
Warto od razu sprawdzić, czy nie ma wycieków w układzie klimy (lampa UV i test próżni na maszynie) i oczywiście odgrzybianie z wymianą filtra kabinowego.

kado ka
01-06-2012, 21:09
Będzin trochę daleko od Wawy.Szukam kogoś w warszawie co właśnie zrobił by to za taka kasę co ty mówisz. Niby sprawdzili wszystko i instalacja ok jest szczelna ale powiedzieli ze padła sprężarka i d..pa.
znalazłem na alegro cos takiego ,
http://allegro.pl/ford-ka-fiesta-iv-95-2008-sprezarka-klimatyzacji-i2384082587.html.
i sie zastanawiam nad ta sprężarką.....
Koleś z reklamowany przez forum krzyknął mi 1700 z drążkami,krzyżak kierownicy itp, kwota na maxa...to trochę dużo więc szukam innej alternatywy