Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] dziwne odglosy w zawieszeniu podczas szybkiej jazdy


AmaterasuX
08-06-2012, 18:23
witam, od jakeigos czasu a moze od zawsze, moze tego niezauwazalem mam takie cos, ze jak jade po rownej drodze asfalcie od 70 na godzine w gore, to slysze w zawieszeniu w zaleznosci od typu asfaltu slychac z przodu albo z tylu albo naraz. Szum opon to wiadomo, i takie jakby sie cos toczylo, trzeba sie wsluchac zeby uslyszec. toczenie nie jest rowne jest ogolnie dziwne... mam opony przednie inne i tył inne, tzn nie są tej samej firmy.

Czy moga to byc opony? kola wywazana, geometria robiona OK, cisnienie ok.
Nic nie sciaga niz nie stuka ani nie piszczy. na zakretach ok.
tylko ten dzwiek. dziewczyna nic nie slyszy, znaojomi tez nic, ale ja to slysze ... ogolnie zawieszenie jakby bylo to by stukalo co nie? jedynie piasty szumią albo skrzynia biegow. Ale takieg toczenie? nie mam pojecie... "toczenie" mozna to rowniez nazwac dudnienie.
jeden z mechanikow wulkanizatorow mi mowil, ze mam przednie liche opony, bo są najtansze i one ogolnie sciagaja jak sa jakies wertepy. ale bede zmieniac, tył są ok :)

Wiecie cos na ten temat, czy sie moze nie podniecac i dac se luz? bo to moga byc opony, i nic zlego sie nie dzieje?

i czy na badania co rocznym na przegladzie technicznym wyjdzie jakby bylo cos powaznego?

I czy mozna z tym jezdzic i sie nic nigdy nie stanie? :)

hirotaro
08-06-2012, 21:11
pewnie wszytko jest ok.
ja też co pewien czas słysze jakieś dziwne dziwięki i okazuje się e tylko ja je słyszę...
ewentualnie może któreś z łożysk hałasuje

eddek
09-06-2012, 11:21
Zainteresuj się wydechem. Może być malutka dziurka i ona daje taki pogłos jakby toczenia opon.

AmaterasuX
09-06-2012, 12:56
aha dziekuje wam ^^ uspokoiliscie mnie :)

tomek9000
09-06-2012, 13:23
Może to być łożysko podpory półosi

AmaterasuX
09-06-2012, 13:53
ale ogolnie to na przegladzie technicznym co rocznym wyjdzie?

zbyszek99
10-06-2012, 06:19
ale ogolnie to na przegladzie technicznym co rocznym wyjdzie?
Na takim przeglądzie tego ci nie zdiagnozują. Może już masz początki padania łożyska piasty z tyłu? U mnie jak zaczęło padać to też najpierw słyszałem coś podobnego i co dziwne najpierw myślałem że to przód.
Jedno co to dużo ciekawych odgłosów można usłyszeć podczas jazdy. Z tymi dźwiękami wiąże się w większości nasze bezpieczeństwo i dziwi mnie jak czasami człowiek słyszy najpierw z kilometra takie "łup, łup, łup" a potem dopiero widzi auto. Czy ten człowiek słyszy swoje auto? Czy on je czuje? Czy on wie co z nim się dzieje?

mondeo70235
10-06-2012, 09:49
kolego może to być od opon,a może to być od łożysk tylnych lub przednich piast .Również taki podobny objaw występuje jak pada łożysko prawej półosi [podpora] jezdzić możesz jedyne co to szum się może nasilać i wtedy może zdiagnozujesz