Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] parujace szyby i nie przyjemny zapach w czasie deszczu


robertp2404
16-06-2012, 15:54
witam mam nie maly problem.. w czasie deszczu w moim mondku paruja szyby i z kanalow wentylacyjnych wydobywa sie nie przyjemny zapach wilgoci...dodam ze filtr kabinowy wymieniony kanaly spryskane srodkiem bakteriobojczym i nic nie pomaga...walcze juz z tym od jakiegos czasu i nie mam pojecia co to moze byc.ostatnio poszedl w ruch silikon bo myslalem ze moze gdzies jest nieszczelnosc i gdy przyszedl deszcz szyby znowu zaparowaly oczywiscie gdy wlaczam klime para znika natychmiastowo i po zapachu wilgoci takze nie ma sladu.na forum jest kilka tematow z tym problemem ale bez zadnych konkretnych odpowiedzi wiec panowie i panie prosil bym o porade jeli ktos mial ten sam problem....

1olek
16-06-2012, 16:09
polej szybe woda i sprwdz czy woda nie wlewa sie do obudowy filtra kabinowego

robertp2404
16-06-2012, 16:16
polej szybe woda i sprwdz czy woda nie wlewa sie do obudowy filtra kabinowego

przy zmianie filtra zdemontowalem takze obudowe wymienilem w niej uszczelke i w kolo pojechalem dosc spora iloscia silikonu wiec mysle ze to nie ten problem ale poleje woda i sprawdze byc moze gdzies jest ta obudowa pęknięta

Keram-1
16-06-2012, 16:29
A czy to ten zastosowany silikon czasami nie ma takiego "zapachu"

robertp2404
16-06-2012, 16:30
A czy to ten zastosowany silikon czasami nie ma takiego "zapachu"

raczej nie gdyz przed zastosowaniem go smierdzialo dokladnie tak samo....

Keram-1
16-06-2012, 16:39
No to chyba będziesz musiał powtórzyć odgrzybianie , podejrzewam że pod wpływem wilgoci coś ci gnije w przewodach nawiewowych. Przeprowadź dokładne oględziny .

1olek
16-06-2012, 16:40
a jak pojezdzisz na klimie i zostawisz auto na parkingu to to w miejscu radia masz slad wody na asfalcie ? Tam jest odprowadzenie wody ktora sie skrapla z chlodnicy klimy, moze masz je zapchane i woda sie kisi pod chlodniczka a paruje jak wlaczysz klime

robertp2404
16-06-2012, 16:43
odgrzybialem miesiac temu wiec trzeba ta usterke znalezc zebym co miesiac nie musial odgrzybiac...zastanawia mnie to ze jesli szyby paruja tylko w czasie deszczu to wilgoc lub woda zasysana jest przy samym filtrze kabinowym wiec moze faktycznie ta obudowa jest peknieta..

Keram-1
16-06-2012, 16:44
No właśnie kolega 1olek podpowiedział co należy sprawdzić w pierwszej kolejności :)

robertp2404
16-06-2012, 16:44
a jak pojezdzisz na klimie i zostawisz auto na parkingu to to w miejscu radia masz slad wody na asfalcie ? Tam jest odprowadzenie wody ktora sie skrapla z chlodnicy klimy, moze masz je zapchane i woda sie kisi pod chlodniczka a paruje jak wlaczysz klime

po wlaczonej klimie i postoju zostaje ładna kaluza pod autkiem wiec wszystko drozne

1olek
16-06-2012, 16:45
jak zastosowales uszczelke to nie stosuj silikonu, ja taki dubel zrobilem na poczatku przygody z MKII i polaczenie sie bardzo szybko rozszczelnilo, wywalilem uszczelke, wyczyscilem benzyna powierzchnie, polozylem silikon i problem znikl. Jak polalem szyby woda to widzialem jak woda wlewa sie do obudowy.

robertp2404
16-06-2012, 16:46
panowie a czy przerwa miedzy szyba a podszybiem moze miec cos z tym wspolnego??? bo moje podszybie dokladnie lewa strona nad filtrem nie dolega do szyby i tak sobie mysle czy czasem tamtedy woda nie leci na filterek..ale gdyby leciala to filtr raczej nie powinien wody przepuscic prawda?

robertp2404
16-06-2012, 16:51
jak zastosowales uszczelke to nie stosuj silikonu, ja taki dubel zrobilem na poczatku przygody z MKII i polaczenie sie bardzo szybko rozszczelnilo, wywalilem uszczelke, wyczyscilem benzyna powierzchnie, polozylem silikon i problem znikl. Jak polalem szyby woda to widzialem jak woda wlewa sie do obudowy.

jedno pytanie? czy w twoim mk 2 parowaly ci szyby i czy czułes zapach wilgoci z wentylacji zanim wymieniles uszczelke?

1olek
16-06-2012, 17:07
szyby parowaly jak czajnik jak tylko deszcz zaczal padac, co do zapachu wilgoci to nie pamiętam, ale może filtr nasiakl jak gabka i dlatego masz ten zapach

robertp2404
19-06-2012, 19:02
wszystko sie wyjasnilo.....niestety sprawa powazniejsza niz sadziłem... mianowicie wyciek plynu chlodniczego z nagrzewnicy i dlatego taki dziwny zapach z nawiewow...panowie moze mial ktos doczynienia z taka awaria???? z tego co mi wiadomo to trzeba rozbebeszyc caly kokpit aby dostac sie do nagrzewnicy...czy ktos z forumowiczow juz to oprzerebial???