Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Brak wolnych obrotów po swapie. (filmik)


Groszek1570
17-06-2012, 13:30
Witam wszystkich fordomaniaków. :)
Postaram się opisać wszystko po kolei, żeby nie zagmatwać.
Historia samochodu:
1.Przekręcona panewka w silniku 2.0 silver.
2.Swap na silnik 1.8 blacktop (posiadałem taki z rozbitego auta). Mechanik leń i partacz nie przełożył wiązki, tylko przelutowywał wtyczki...
3.Silnik przełożony, ale nie miał wolnych obrotów, gasł na skrzyżowaniach itd. (to co teraz, opiszę później).
4.Zapchał się smok i silnik przekręcony.
5.Swap u innego mechanika na sam słupek od 1.8 blacktop.
6.Brak wolnych obrotów - to co po pierwszym swapie.

Na czym polega brak wolnych obrotów? Już piszę.
Otóż. Gdy odpalam silnik i jest zimny, to na ssaniu chodzi cały ładnie. Gdy się silnik nagrzeje, to falują obroty od 500-1300. Gdy dodam gazu i puszczę, to obroty spadną do 0 i silnik zgaśnie (na rozgrzanym). Czasami mu się przytrafi i nie zgaśnie, tylko będzie falował.

Części z 2.0 silver :
-przepustnica z przepływką. (przepływka taka sama, więc nie ma znaczenia)
-Krokowy
-Komputer (ecu)

Co wg. Was to może być?
Komputer od 1.8 BT posiadam, ale posiada on immo i nie mam kluczyka. Jeden z elektroników powiedział mi, że ecu nie ma nic do gadania tutaj.
Przepustnicę z 1.8 BT podłączyłem (musialem przerobić wtyczkę) i samochód zachowywał się tak samo.

Poniżej załączam filmik problemu.

http://www.youtube.com/watch?v=W9oHIh02YK0&feature=youtu.be

Pozdrawiam.

1olek
17-06-2012, 14:19
za wolne obroty odpowiada krokowy, odepnij go i zobacz czy jest jakas zmiana, wyczysc go, opis jest na forum, moze cos masz nie podlaczone

P.S. Robiles samoadaptacje ecu ? Przejedz z 50 km i ecu sie ustawi i problem powinien zniknac.

Groszek1570
17-06-2012, 14:51
Robiłem samoadaptację, tylko w takim sposób, że 10 minut na wolnych obrotach i 10 minut na wyższych. Podobno tak też się ustawia :)
Niestety po tym nic się nie zmieniło.
Ponadto po pierwszym swapie trochę jeździłem samochodem i też się nie ustawiło.

Spróbuję dzisiaj wyczyścić, ew. podmienić krokowca. Da się do niego dostać od góry?