Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Czujnik położenia przepustnicy - zagadka


Jacsss
22-06-2012, 14:14
Witam, mam taką zagadkę, chodzi o czujnik położenia przepustnicy w 1.8 benzyna 125km. Według AutoDaty i innych użytkowników tego samochodu, opór mierzony w ohmach na 2i3 pinie czujnika powinien maleć wraz z otwieraniem się przepustnicy i na zamkniętej całkowicie wynosić (według AD) 3200 a po całkowitym otwarciu 1500 ohmów. U mnie wygląda to tak: na zamkniętej wskazuje 1665 a wraz z otwieraniem wzrasta do 3685 przy pełnym otwarciu i nie wiem dlaczego się tak dzieje, może ktoś podpowie...

benio
23-06-2012, 05:26
Z tego co mnie się zdaje czujnik ma 3-piny (tak jest u mnie). Może sprawdzasz nie te piny. Na jednych wartość się zmniejsza a na innych zwiększa.

setaszi
24-06-2012, 21:50
prawdopodobnie żle odczytujesz kolejność pinów , sprawdż pierwszy z drugim według Twojego ustawienia pinów

djibiza
04-11-2014, 22:22
Podepnę się pod stary temat, żeby nie zaśmiecać na nowo forum.

Od pewnego czasu mam poszarpywanie w przedziale obrotów 1500-2000.
Podpiąłem dziś mondeo pod elm`a, w forscanie błędów brak.
Wszystkie parametry livedata pracują prawidłowo lecz trochę zaniepokoił mnie tps.
Wartość spoczynkowa otwarcia przepustnicy 16% a przy maks wciśniętym pedale gazu to 80%. Nie wiem jakie są prawidłowe wartości tego parametru.
Mam prośbę aby ktoś sprawdził w swoim wozie jak to wygląda.
Duratec 1.8 125KM przedlift.

A drugi temat to MAP. W spoczynku na luzie ma ok. 24kPa, przy max gazie dochodzi do 98kPa lecz w momencie gdy wcisnę gaz na maks i puszczę, to podczas schodzenia z obrotów, map spada do 11kPa i dopiero wskakuje na 24kPa gdy obroty zbliżą się do ok. 750rpm.
Co do osprzętu w moim mondeo wszystko w porządku (nowe świece, przewody, cewka). Przepustnica wyczyszczona, MAP też czyściłem. Klapki wyrzucone, dolot szczelny, wszystkie filtry nowe itd. Brak pomysłów.