Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Śnieżynka - cały czas świeci


peterpz
22-06-2012, 18:18
Witam,

Po zakupie MK3 pojawił się problem. Mianowicie temperatura na desce rozdzielczej pokazuje 20 * C (prawidłowo), ale tylko zaraz po włączeniu stacyjki. Potem zamiast temp pokazuje się -- i zapala się śnieżynka żółta (po odpaleniu czerwona). Od czego to może być? Czujnik temperatury pokazuje raczej dobrze, bo najpierw odczytuje dobrą temp. Z tego co czytałem żółta śnieżynka powinna być od 1 do 4 stopni, a czerwona poniżej 0. Może to coś w rodzaju sygnalizowania braku jakiegoś płynu? Jest tak np. z kontrolką ręcznego, która świeci się też jak jest mało płynu hamulcowego...

Aha, na początku nie działała klima i myśleliśmy że to od tego. Po uzupełnieniu środka chłodzącego klima działa pięknie, ale śnieżynka zachowuje się tak samo...

rednaxelA
22-06-2012, 18:39
Obejrzyj czujnik temperatury - pewnie ma ugnite kable

peterpz
22-06-2012, 19:45
Obejrzyj czujnik temperatury - pewnie ma ugnite kable

Nie ma takiej możliwości. Auto z 2004 roku, z okolic Marsylii, ani grama rdzy, nie widziało zimy ani opon zimowych...

Ale jest inny problem. Ono było sprzedane bo wskoczyło na jakiś krawężnik i uszkodził zderzak oraz halogeny. Z tego co czytałem gdzieś tam powinien być ten czujnik ale na razie go nie zlokalizowałem. Gdzie dokładnie szukać? Żaden kabel urwany nie wisi, jedyne co to do zbiorniczka płynu od spryskiwacza jest przytwierdzone coś dziwnego z kostką (a nic nie robi bo dość luźno lata). Więcej na razie nie widziałem, bo chyba trzeba nadkole ściągać, aby to obejrzeć...

darmodziej
22-06-2012, 19:57
jest przytwierdzone coś dziwnego z kostką
Myślę, że to właśnie to.

zbyszek99
22-06-2012, 20:35
Nie ma takiej możliwości. Auto z 2004 roku, z okolic Marsylii, ani grama rdzy, nie widziało zimy ani opon zimowych...

Ale jest inny problem. Ono było sprzedane bo wskoczyło na jakiś krawężnik i uszkodził zderzak oraz halogeny. Z tego co czytałem gdzieś tam powinien być ten czujnik ale na razie go nie zlokalizowałem. Gdzie dokładnie szukać? Żaden kabel urwany nie wisi, jedyne co to do zbiorniczka płynu od spryskiwacza jest przytwierdzone coś dziwnego z kostką (a nic nie robi bo dość luźno lata). Więcej na razie nie widziałem, bo chyba trzeba nadkole ściągać, aby to obejrzeć...
Jeżeli wygląda tak jak ten : http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Czujnik-temperatury-zewnetrznej-Mondeo-Mk3-1117860-FORD/2515
to powinien być zamontowany za halogenem pasożyta.

TomekM_1983
22-06-2012, 21:44
Ale jest inny problem. Ono było sprzedane bo wskoczyło na jakiś krawężnik i uszkodził zderzak oraz halogeny.
No to masz odpowiedź. Jak już poprzednicy napisali, czujnik temperatury zewnętrznej jest umieszczony za halogenem. Najprawdopodobniej wymiana na sprawny rozwiążę twój problem.

darmodziej
22-06-2012, 21:49
Myślę, że wystarczy sprawdzić połączenia, bo prawdopodobnie gdzieś jest słaby styk i dlatego czasem pokazuje temperaturę, a czasem nie.

peterpz
22-06-2012, 22:09
Jeżeli wygląda tak jak ten : http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Czujnik-temperatury-zewnetrznej-Mondeo-Mk3-1117860-FORD/2515
to powinien być zamontowany za halogenem pasożyta.

Właśnie nie bardzo - to co macałem nie ma takiego kształtu i nie jest dokładnie za halogenem tylko przytwierdzone do zbiornika płynu spryskiwacza od strony zderzaka (od spodu tylko rękę tam się da wsadzić). Wtyczka też inna.

Ale przy halogenie jest taka wtyczka, myślałem do tej pory, że to jest wtyczka od halogena (z drugiej strony jest identyczna)... Więcej wtyczek i kabli tam nie ma (wolnych, albo urwanych). :( Jutro po prostu włączę halogeny i sprawdzę czy w obu wtyczkach jest napięcie. Być może kabel od halogena kierowcy jest prowadzony do halogena pasażera i wyleciał wraz ze zderzakiem - to by tłumaczyło brak innych kabli.

peterpz
22-06-2012, 22:12
No to masz odpowiedź. Jak już poprzednicy napisali, czujnik temperatury zewnętrznej jest umieszczony za halogenem. Najprawdopodobniej wymiana na sprawny rozwiążę twój problem.
Tu jest problem, że nie ma co wymieniać, dół przejechał się ostro po jakiejś powierzchni i wszystko jest przerysowane. Kable od halogenów urwane, trzeba odtworzyć instalację. Dlatego mam problem ze zlokalizowaniem kabla do tego czujnika.

bambelo
23-06-2012, 09:04
Właśnie nie bardzo - to co macałem nie ma takiego kształtu i nie jest dokładnie za halogenem tylko przytwierdzone do zbiornika płynu spryskiwacza od strony zderzaka (od spodu tylko rękę tam się da wsadzić). Wtyczka też inna.

To co namacałeś od strony zderzaka to czujnik poziomu płynu spryskiwacza.

peterpz
23-06-2012, 09:35
To co namacałeś od strony zderzaka to czujnik poziomu płynu spryskiwacza.

Uhm, na to wygląda. Sprawdziłem dziś napięcia na dwóch kostkach, które zlokalizowałem. Od strony pasożyta jest taka szara kostka i na niej jest napięcie ok 5V, zatem ewidentnie tutaj trzeba kupić i podłączyć czujnik. Na kostce od strony kierowcy po włączeniu halogenów jest normalnie 12V. Z tym, że brakuje mi teraz podejścia pod lewy halogen. Mógłby ktoś nakierować mnie jak idzie u Was kabel do niego? Strasznie kiepski dostęp jest do wiązki kabli od strony kierowcy i nie mogę sprawdzić, czy po prostu nie został wyrwany gdzieś ze środka wiązki. Spodziewam się, że kabel powinien iść właśnie od tej wiązki poprzecznie do halogena od strony pasażera, ale żeby zlokalizować dokładne miejsce wyrwania kabla trzeba będzie się trochę namęczyć (nie wiem czy nie trzeba ściągnąć zderzaka...) - dlatego najpierw fajnie byłoby dostać od Was potwierdzenie, że stamtąd się rozgałęzia :)

rednaxelA
23-06-2012, 09:53
Jak masz pusta wtyczke pod reflektorem kierowcy to nie masz calej wiazki do halogenow pewnie - to jest kawalek kabla i 3 wtyczki tak wyglada
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=wiazka+halogenow+mondeo

darmodziej
23-06-2012, 11:12
temperatura na desce rozdzielczej pokazuje 20 * C (prawidłowo), ale tylko zaraz po włączeniu stacyjki.
Jeżeli czujnika nie ma, to dlaczego pokazuje temperaturę?

peterpz
24-06-2012, 10:28
Jak masz pusta wtyczke pod reflektorem kierowcy to nie masz calej wiazki do halogenow pewnie - to jest kawalek kabla i 3 wtyczki tak wyglada
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=wiazka+halogenow+mondeo
That's right! Urwana została cała wiązka :) Problem mam nadzieję rozwiązany, spróbujemy zakupić brakujący czujnik i powinno działać.

peterpz
24-06-2012, 10:29
Jeżeli czujnika nie ma, to dlaczego pokazuje temperaturę?
To jest widocznie jakaś defaultowa temp. Zmyliło mnie, że jest "prawidłowa", bo akurat takie temperatury teraz mamy. Ale przez 2 tygodnie cały czas pokazuje przez chwilę 20 stopni, co nie jest możliwe, więc to na pewno jakaś wyjściowa temperatura jak nie ma czujnika która i tak zaraz znika.