Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Ścięte opony


kubek86
23-06-2012, 18:07
Witam!
Zauważyłem, że mój mondek zacząl "jeść" opony. Dziwi mnie tylko, że ściete są tylko dwie - przednia lewa po wewnętrzej stronie i tylnia prawa po wewnętrznej stronie.
Zawieszenie niedawno przegladane i luzów nie stwierdzono.
Co oprocz zbieżności może być przyczyna?

ps. z tyłu wymienilem laczniki stabilizatora

robertinio
23-06-2012, 19:42
Witam!
Zauważyłem, że mój mondek zacząl "jeść" opony. Dziwi mnie tylko, że ściete są tylko dwie - przednia lewa po wewnętrzej stronie i tylnia prawa po wewnętrznej stronie.
Zawieszenie niedawno przegladane i luzów nie stwierdzono.
Co oprocz zbieżności może być przyczyna?

ps. z tyłu wymienilem laczniki stabilizatora


brak zbieżności lub bardzo krzywe felgi

ezop
24-06-2012, 09:46
felgi tu raczej nie maja znaczenia. Gdyby byly krzywe tluklo by autem. Zbieznosc bedzie przestawiona. Kierownica nie zmienila swojego polozenia podczas jazdy na wprost?

kubek86
24-06-2012, 13:22
Ja też stawiam na zbieżność - tylko zdziwil mnie sposob w jaki zjada opony, stad moje pytanie

Emmm
24-06-2012, 13:56
Sposób istotnie bardzo dziwny, niczym w "czterośladzie". Czy przekonany jesteś, że Twoje auto nie miało poważnego dzwona? A może wpadłeś w jakąś większą pozimową dziurę w jezdni?
Pozdrawiam

kubek86
24-06-2012, 15:50
A kto do konca jest tego pewien? Ale to raczej nie czteroslad - wczesniej nie mial takich objawow - opony zuzywaly sie normalnie.
Nic jak pojade na zbieznosc bede wiedzial wiecej.

A co do krzywych felg - fakt ida do wymiany czuc lekkie bicie przy pewnych predkosciach, ale czy moze to wplywac na takie zuzycie opony?

spinaczcool
02-07-2012, 10:49
felgi nie powinny mieć wpływu pamiętaj że w mondeo MK3 zbieżność ustawia się także na tylnej osi osoba wykonująca zbieżność powinna to wiedzieć jeśli nie to mu przypomnij :) (nie w każdym aucie ustawia się zbieżność na tylnej osi) najlepiej jechać na stację gdzie ustawianie zbieżności odbywa się laserowo(zakładają takie maszyny na koła) jest jeszcze ustawianie na tz. "płycie" podobno jest gorsze