Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Spadające obroty przy hamowaniu i szarpanie przy ruszaniu


Simek22
24-06-2012, 00:32
Witam. Mam problem ze swoim Monkiem 1.8 125KM otórz przy hamowaniu spadają obroty do 500(nie gaśnie) na benzynie i na gazie te same objawy i to tylko się dzieje przy ciepłym silniku. Na postoju na jałowym obroty są ok trzyma 850 normalnie. Druga sprawa to czasami przy przyspieszaniu około 2000 tys/obr samochód ma lekkie dławienia. Zdarza się też, że przy odpalaniu trzeba dłużej pokręcić rozrusznikiem żeby odpalił. Moi gazownicy rozkładaja ręce i nie wiedzą co jest przyczyną, jedynie co mi zrobili to przeczyścili krokowca, ale to nic nie pomogło. Komputer też nic nie wykazał. Mam nadzieję, że znajdzie się na tym forum ktoś kto zna te motory i wie o co chodzi.

basiorslawek
24-06-2012, 12:20
jak masz mozliwosc sprawdz cewke miałem kilka lat temu taki sam problem jak sie nagrzał to juz lipa cieszko jechał szarpał itp nie wiem moze jest to problem cewki. tez jezdziłęm wszedzie i szukałem pomocy komputer cos innego mi pokazywał poczytałem na forum pojechałem po uzywana cewke i sie skonczyło wiec jak mozesz to spróbuj i ten wariant tyle moge pomoc pozdrawaiam