Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Buczenie na niskich obrotach 1500 rpm


stmartin
09-07-2012, 15:53
Witam, od jakis 2 tygodni zauwazylem - uslyszalem dziwne buczenie w samochodzie, przy obrotach na poziomie 1500 rpm, nie wiecej nie mniej.
Buczenie to dziwny dziwiek, ktorego nigdy wczesniej nie slyszalem, troche mnie to nie pokoi.

Objawia się to jak obroty spadają wtedy to pierwszy raz usłyszałem, jak zwalniam na biegu silnikiem oraz na luzie bez obciazenia dodam gazu i puszcze zeby obroty swoboodnie spadaly to jak przechodzi przez 1500 to wtedy jest te buczenie , ktorego wczesniej nie bylo.

To samo jak bardzo powoli dodam gazu i zatrzymam sie na poziomie 1500 rpm, ponizej albo powyzej tej wartosci buczenia nie ma, tylko jak przechodzi przez ta wartosc.

I zastanawia mnie co to moze byc, bo siedząc w kabinie ewidetnie dzwiek dochodzi to z przodu.

Czy coś z silnikiem, czy moze tlumik albo rury ?
Auto z silnikiem benzynowym 1.8 + LPG.

Objawy te same na jak silnik pracuje na pb czy na lpg.

Czy ktos mial podobny problem i moze cos doradzic.

stmartin
17-07-2012, 11:21
Nikt nie miał podobnych objawów ?
Hmm, chodzi mi o to że ten dźwięk jest inny niż przy normalnej pracy silnika, nie jest glośniejszy tylko przypomina buczenie/ burczenie, jak obroty przechodzą przez ten zakres.
Prosze o wszelkie rady i pomoc.
Pozdrawiam.

Stanlej1984
18-07-2012, 14:04
Tez mi cos buczy na niskich obrotach,dzwięk jakby cos było niedokręcone,moze jakas pokrywa od dołu.denerwujce to jest.

stmartin
21-08-2012, 21:20
Dzis probowalem zlokalizowac buczenie, jak zdemontowalem oslone silnika to te buczenie dochodzi albo z kolektora przedniego gornego (plastikowy zaraz przed chlodnica) albo tam z dolu przy rurach wydechowych ale na 100% nie potrafie powiedziec ktore to miejsce.

Pewnie tlumik ale jeszcze tego nie wiem nie zagladalem pod auto.

wojciech72
22-08-2012, 07:26
Zwróć uwagę kolego na podporę rury intercoolera.Są tam dwie śruby a pod nimi dwie gumowe podkładki.które po pewnym czasie szlak trafia.Efektem jest rezonans na całą budę.Tak przynajmniej było u mnie.

stmartin
22-08-2012, 08:36
Dzwiek dobija masakrycznie, na calej desce to czuc i sluchac w kabinie, a pod maska jakby z kolektora plastikowego albo z silnikem z pod "nagrzewnicy" dochodzi, ale trudno stwierdzic dokladnie.

Zajade na kanal albo do mechanika i sprawdze.

Dzięki.

corneliusab
22-08-2012, 08:41
W V6-ce takie buczenie oznacza koniec silniczka krokowego, czy to samo oznacza w 4 cylindrowym silniku nie potrafie powiedziec.

Pozdrawiam

stmartin
22-08-2012, 09:31
Krokowiec odpowiada za wolne obroty na jalowym, a te buczenie objawia sie jak obroty przechodza przez 1500 rpm, czy jak dodam gazy czy jak obroty spadaja swobodnie i przechodza przez ten zakres, nawet jak potrzymam w tym zakresie specjalnie aby uslyszec te buczenie.

Czy w tym przypadku to tez krokowiec ?

evilsnake
22-08-2012, 13:36
Zwróć uwagę kolego na podporę rury intercoolera.Są tam dwie śruby a pod nimi dwie gumowe podkładki.które po pewnym czasie szlak trafia.Efektem jest rezonans na całą budę.Tak przynajmniej było u mnie.

U mnie bylo to samo wibracja i buczenie od 1100 do 1500 obr/min. Mechanik dodal lepsza gume i w srodku bylo cicho.

stmartin
31-08-2012, 15:00
Górna osłona kolektora wylotowego tak obilała o silnik i wydawala ten uporczywy dziwek, poprostu jeden zaczep zerwal sie, potem drugi.

Mechanik przyspawal w innym miejscu i buczenie ustalo.

W moim przypadku po sprawie.